Kolejna duża ampfutbolowa impreza w Krakowie

fot. materiały prasowe

W czerwcu przyszłego roku, kilka dni przed rozpoczęciem III Igrzysk Europejskich, na stadionie Prądniczanki Kraków będą rywalizować reprezentacje Dywizji A Ligi Narodów w ampfutbolu: Polska, Turcja, Hiszpania i Anglia.

Liga Narodów to nowy projekt Europejskiej Federacji Ampfutbolu. 17 zespołów zostało podzielonych na dywizje A, B, C i D. W C jest aż pięć zespołów, a w pozostałych po cztery. Polacy, brązowi medaliści ostanich mistrzostw Europy, trafili do najsilniejszej i będą grać z aktualnymi mistrzami świata i Europy Turkami, wicemistrzami Europy Hiszpanami oraz Anglikami. Miejsce w danej dywizji nie jest dane raz na zawsze. Najgorsza drużyna po każdym z turniejów będzie relegowana do niższej, a najlepsza awansuje do wyższej.

Turniej Dywizji A zostanie rozegrany od 16 do 18 czerwca na stadionie Prądniczanki. To już kolejna duża ampfutbolowa impreza w Krakowie, po mistrzostwach Europy 2021 i finale Ligi Mistrzów 2022. – Dla nas ten turniej to znakomita okazja, żeby znowu pokazać się polskiej publiczności! – cieszy się Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski i zawodnik Wisły, aktualnego mistrza kraju.

Turniej przed igrzyskami

Liga Narodów będzie imprezą towarzyszącą III Igrzysk Europejskich (21 czerwca–2 lipca). – Po niezwykle udanych ampfutbolowych mistrzostwach Europy i turnieju Ligi Mistrzów w Krakowie nie mogliśmy nie myśleć o kolejnych dużych imprezach w tej wyjątkowej dyscyplinie sportu – mówi Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Krakowa i członek zarządu spółki IE 2023.

Turniej Dywizji B zaplanowano od 8 do 10 września w Annecy, z udziałem Francji, Włoch, Irlandii i Niemiec. Belgia, Grecja, Ukraina, Gruzja i Izrael powalczą w Dywizji C na stadionie w Blankenberge w dniach 6-8 października. W Dywizji D znajdują się kadry Holandii, Szkocji, Albanii i Azerbejdżanu, które spotkają się od 27 do 29 października w Amsterdamie.