Kolejny 20-latek w Wiśle. Ostatnio grał w I lidze

Wiceprezes Piotr Obidziński i Damian Pawłowski fot. Wisła Kraków

Zawodnik Pogoni Szczecin Damian Pawłowski, w sezonie 2018/2019 wypożyczony do pierwszoligowych Wigier Suwałki, podpisał dwuletni kontrakt z Wisłą Kraków.

Wychowanek Salosu Szczecin, od 12. roku życia gracz Pogoni Szczecin, nie zdołał zadebiutować w ekstraklasie w barwach Portowców. Być może za jakiś czas dokona tego jako zawodnik Białej Gwiazdy. 27 sierpnia krakowianie sfinalizowali bezgotówkowy transfer środkowego pomocnika. Podpisał on dwuletnią umowę z opcją przedłużenia.

W tym sezonie piłkarz zaliczył dwa występy w trzecioligowych rezerwach Pogoni, gdzie strzelił gola. Trener Kosta zabierał do meczowej „20” w ekstraklasie. W poprzednich rozgrywkach był dość ważną postacią występujących na zapleczu elity Wigier. W I lidze i Pucharze Polski zaliczył 30 spotkań.

Od 15 lat był powoływany do reprezentacji Polski juniorów. W tym roku Jacek Magiera znalazł dla niego miejsce w szerokiej kadrze na mistrzostwa świata do lat 20, jednak w wąskim składzie już się nie znalazł.

Stawiają na młodych

Pawłowski jest drugim piłkarzem z rocznika 1999, którego latem sprowadziła Wisła. Także w przyszłym sezonie będzie on spełniał warunki młodzieżowca, który od kampanii 2019/2020 musi grać w najwyższej lidze. Wcześniej umowę podpisał jego rówieśnik, obrońca Serafin Szota. Maciej Stolarczyk zdecydował się także na rok młodszego napastnika GKS-u Bełchatów Przemysława Zdybowicza, w szerokiej kadrze jest także były 16-letni defensor Unii Tarnów Paweł Konewicz-Żyłka.

Zawodnicy ci na razie nie stanowią o sile pierwszego zespołu. Zostali sprowadzeni z myślą o przyszłości i ewentualnej sprzedaży po dobrych występach w polskiej lidze. Biała Gwiazda zamierza spłacać ponad 30-milionowe długi między innymi rozsądną polityką transferową.


comments powered by Disqus