Kolejny etap przygotowań do ME w Krakowie. Wspólne zgrupowanie seniorów i juniorów

fot. Paula Duda/materiały prasowe
W piątek rozpoczyna się trzydniowe wspólne zgrupowanie seniorskiej i juniorskiej reprezentacji Polski w ampfutbolu. Dla starszych zawodników to kolejny etap przygotowań do mistrzostw Europy w Krakowie (12-19 września). Juniorzy zaś wyczekują tych treningów od dawna.
Przez trzy dni w Machnicach na Dolnym Śląsku obie kadry będą stanowiły jedną wielką reprezentację. Wprawdzie treningi będą się odbywać na zmianę, ale zaplanowano również zajęcia, w których juniorzy wezmą udział wspólnie z seniorami. 

Dwie role obrońcy Wisły

– Widać, że dla dzieciaków to wielkie przeżycie. Od dawna nie mogą doczekać się, by wspólnie z idolami pokopać piłkę, przybić piątkę czy zrobić zdjęcie - przyznaje Przemysław Świercz, kapitan seniorskiej reprezentacji Polski i trener juniorskiej kadry.  

Z racji łączenia dwóch ról, dla Świercza nadchodzi wymagający okres. – Z pewnością będzie to intensywne zgrupowanie. Logistycznie damy radę to jednak pogodzić, mamy wielu trenerów w sztabach szkoleniowych - podkreśla Świercz, którego z pewnością bardzo dobrze zrozumie Marek Dragosz, selekcjoner w obu reprezentacjach.

Rozmowy o Euro 2021

Dla seniorów zgrupowanie w Machnicach jest kolejnym etapem przedłużonych przygotowań do wrześniowych mistrzostw Europy w Krakowie. Miały one się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii przełożono je na 2021.

–  Żyjemy tym już od 2019 roku, więc od dwóch lat mocno przygotowujemy się do zawodów. W zespole często rozmawiamy o Euro 2021, widać rywalizację o miejsce w składzie, ale taką pozytywną. Ostatnio założyliśmy grupę o nazwie „Brzuszki Challenge”, w której wzajemnie motywujemy się do robienia dodatkowych ćwiczeń, do budowania wytrzymałości i siły - opowiada Przemysław Świercz, obrońca reprezentacji Polski i Wisły Kraków. 

Sparing w Krakowie

Obie reprezentacje Polski wkrótce będą miały szansę mierzyć się nie tylko na wspólnych treningach, ale również w meczach międzynarodowych. W maju seniorzy rozegrają w Krakowie dwumecz towarzyski (rywal Polaków zostanie ogłoszony niebawem, z pewnością będzie to drużyna z europejskiej czołówki), a w czerwcu w Warszawie odbędzie się 10. edycja Amp Futbol Cup, turnieju z udziałem sześciu reprezentacji. Juniorzy zaś będą gościli swoich zagranicznych rówieśników, z którymi będą mogli wspólnie trenować i rozegrać mecze.