Koronawirus rozpanoszył się w szatni Cracovii. Co z niedzielnym meczem?

Jacek Zieliński fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wiele pozytywnych testów na koronawirusa otrzymali członkowie sztabu i piłkarze Cracovii. Na razie nie wiadomo, co z zaplanowanym na niedzielne popołudnie meczem z Piastem Gliwice.

Chory jest pierwszy trener Jacek Zieliński, niektórzy członkowie sztabu i część piłkarzy. Klub nie informuje o liczbach. Na razie nie zapadła decyzja o przełożeniu meczu, który według planu ma się rozpocząć w niedzielę o godzinie 15. Sytuacja jest dynamiczna. 

Przepisy stanowią, że spotkanie można przełożyć w następujących przypadkach:

- gdy na 24 godziny przed meczem klub dysponuje 13 lub mniejszą liczbą zgłoszonych graczy,
- nie jest dostępny bramkarz lub młodzieżowc z ujemnym wynikiem testu, zgłoszony do rozgrywek lub występującego w zespole rezerw, lub w przypadku braku rezerw – występującego w najstarszym roczniku juniorskim,
- gdy właściwy organ sanitarny wyda decyzję o objęciu kwarantanną całego zespołu. Mecz takiej drużyny zostaje przełożony, jeśli kwarantanna obejmie okres do 48 godzin przed planowanym spotkaniem.

Powrót Stefańskiego

Mecz 26. kolejki ekstraklasy pomiędzy Cracovią i Piastem, jeżeli nie zostanie przełożony, poprowadzi Daniel Stefański, dla którego będzie to pierwsze spotkanie w tej roli na stadionie przy ulicy Kałuży od 4 grudnia 2020 roku. Arbiter bardzo słabo prowadził derby Krakowa, a ciśnienia nie wytrzymał m.in. prezes klubu Janusz Filipiak i wyzywał sędziego.