News LoveKraków.pl

Kto poprowadzi Hutnika w nowym sezonie?

W sezonie 2023/2024 Maciej Musiał prowadził Wieczystą Kraków (początek sezonu) i Hutnika (końcówka) fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Po ostatnim meczu sezonu Maciej Musiał nie był w stanie powiedzieć, czy nadal będzie pierwszym trenerem nowohuckiego drugoligowca. Zarząd klubu i szkoleniowiec są po pierwszym spotkaniu.

47-letni trener przejął Hutnika od Bartłomieja Bobli w czasie rundy wiosennej. W dziewięciu meczach pod jego wodzą drużyna zdobyła 14 punktów i nie dało się jej awansować do baraży o I ligę. Maciej Musiał podpisał umowę do końca przyszłego sezonu, ale miała zapisy związane z walką o awans. Nie udało się ich spełnić, więc po przegranym spotkaniu z Olimpią Grudziądz nie był w stanie powiedzieć, czy zostaje. Szanse oceniał 50 na 50.

Rozmowy o kształcie sztabu

– Cel nie został zrealizowany, ale samą pracę trenera oceniamy pozytywnie. Odmienił zespół, ale na końcu czegoś zabrakło – mówi LoveKraków.pl Artur Trębacz, prezes Hutnika. 

Trener i działacze są po pierwszej rozmowie w sprawie przyszłości i wiele wskazuje, że nie dojdzie do rozstania. Musiał ma jednak swoje oczekiwania odnośnie sztabu na nowy sezon. Chciałby, aby dołączyły nowe osoby. Od końca marca pracował ze sztabem, który wcześniej pomagał Bobli.

– Trener ma swoje oczekiwania, klub swoje ograniczenia, więc musimy dojść do kompromisu – tłumaczy prezes Trębacz.

Hutnik zakończył sezon na ósmym miejscu. Przygotowania do kolejnego rozpocznie 17 czerwca i niemal na pewno w całości spędzi je na swoich obiektach.