Kwietniowy weekend pełen biegowych wrażeń. Ostatnie wolne miejsca czekają!

fot. Szymon Gruchalski / Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – Organizatora biegu

Biegacze z całego świata nie mogą się już doczekać 24 kwietnia i startu w 19. Cracovia Maraton. Zainteresowanie udziałem w maratonie było duże i nie ma już wolnych miejsc. Radość ze wspólnego biegania pod Wawelem, po trzyletniej pandemicznej przerwie, da także udział w siódmej edycji Biegu Nocnego na 10 km i 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego.

Cracovia Maraton to jedna z wiodących marek w polskich imprezach biegowych. Z roku na rok cieszy się coraz większą renomą także poza granicami naszego kraju. Krakowski maraton od lat szczyci się mianem najbardziej międzynarodowego w Polsce – we wszystkich edycjach pobiegli przedstawiciele aż 55 krajów. Wydarzenie, które ze względu na unikalną trasę prowadzącą m.in. wśród zabytków odbywa się pod hasłem „z historią w tle”, spełnia też coraz wyższe standardy organizacyjne i sportowe.

Limit uczestników 19. Cracovia Maraton – pięć tysięcy osób – został wyczerpany 16 marca. Zamknięta została także lista startowa Cracovia Maraton na Rolkach (300 osób). Propozycji na weekend biegowy 23-24 kwietnia jest jednak o wiele więcej! Wciąż można się zapisać do zaplanowanych na sobotę 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego i siódmej edycji Biegu Nocnego na 10 km. Między wydarzeniami jest około dziewięć godzin przerwy, więc bardziej zaprawieni biegacze mogą stawić czoła obu dystansom i przebiec łącznie 14,2 km.

15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego

Uczestnicy 15. Mini Cracovia Maraton uczczą pamięć Piotra Gładkiego– triumfatora czwartej edycji krakowskiego maratonu, który jako pierwszy (i jedyny dotychczas) Polak wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później zginął w wypadku drogowym.

W ramach opłaty startowej każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy: numer startowy i agrafki, worek na odzież do depozytu i naklejkę na worek, materiały informacyjne, koszulkę oraz upominki od sponsorów i partnerów.

Bieg Nocny na 10 km

To idealna propozycja dla wszystkich kochających magię wieczornego Krakowa. 23 kwietnia już po raz siódmy odbędzie się Bieg Nocny na 10 km. Tegoroczna edycja jest także trzecią z kolei ze startem i metą biegu na Rynku Głównym – jak w Cracovia Maraton.

Debiut imprezy w centrum miasta w 2018 roku został okraszony efektownym pokazem laserowym. Przebieg trasy umożliwia zwiedzanie przez bieganie w nocnej scenerii Krakowa. Widok oświetlonych zabytków i uliczek Starego Miasta z perspektywy biegacza to niepowtarzalne doznanie, o czym zgodnie zaświadczają zawodnicy mający za sobą udział w tej imprezie. Uczestnicy biegu mogą też liczyć na doping w centrum miasta tętniącym życiem również wieczorową porą.

Mat. ZIS w Krakowie – Organizatora biegu
Mat. ZIS w Krakowie – Organizatora biegu

Start zaplanowano 23 kwietnia o godzinie 21.30. Warunkiem uczestnictwa jest ukończone 18 lat najpóźniej w dniu biegu, a sklasyfikowane zostaną osoby, które dotrą do mety w czasie do 90 minut.

W ramach opłaty startowej każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy: numer startowy i agrafki, worek na odzież do depozytu i naklejkę na worek, materiały informacyjne, koszulkę oraz upominki od sponsorów i partnerów.