ME w ampfutbolu. Polacy w świetnym stylu awansowali do ćwierćfinału. Ważny gest po drugim golu [ZDJĘCIA]

fot. materiały prasowe
Za nami drugi dzień mistrzostw Europy w ampfutbolu. Najwyższe zwycięstwo odnieśli biało-czerwoni, którzy na stadionie Prądniczanki Kraków nie dali szans Izraelowi i strzelili osiem goli.

Wcześniej na trzech boiskach przygotowanych na obiekcie Garbarni odbyło się pięc innych spotkań. W interesującym naszych kadrowiczów i kibiców pierwszym tego dnia meczu grupy A Hiszpanie skromnie, bo 1:0, wygrali z Ukrainą. Decydujące trafienie padło w końcówce. Polacy i Hiszpanie mają po sześć punktów i są już pewni awansu do ćwierćfinału. W środę o godzinie 18 zmierzą się w bezpośrednim spotkaniu na stadionie Prądniczanki, a stawką będzie pierwsze miejsce w grupie. Po dwóch kolejkach liderem jest nasz zespół, który ma lepszy bilans bramek.

We wtorek kibice do ostatniego miejsca wypełnili obiekt przy ulicy św. Andrzeja Boboli 5. Najpierw głośno odśpiewali hymn, a potem równie energicznie dopingowali biało-czerwonych. Podopieczni Marka Dragosza odwdzięczyli się dobrą grą i aż ośmiona golami. Zdecydowana wygrana, kolejna do zera, to najwyższe zwycięstwo trzeciego dnia ME. 

Pierwotnie Izrael miał nie grać w rozgrywanych w Krakowie mistrzostwach. Został jednak dołączony do rywalizacji po wycofaniu się Szkotów, którzy zrezygnowali z przyjazdu z powodu trudności w przygotowaniach spowodowanych pandemią koronawirusa.

DedykacjaBramkę na 2:0 zdobył Kamil Grygiel, na co dzień występujący w Wisle Kraków (w 13-osobowej kadrze na turniej jest aż sześciu przedstawicieli ampfutbolowej sekcji Białej Gwiazdy), który popisał się strzałem z dystansu. Zawodnik zadedykował gola Zofii Kasińskiej, fizjoterapeutce reprezentacji, która w ostatnich miesiącach robiła wszystko, by po ciężkiej kontuzji mógł zagrać w mistrzostwach Europy. Dublet zaliczył z kolei 43-letni Tomasz Miś, najstarszy zawodnik w polskiej reprezentacji.

Polska – Izrael 8:0 (3:0)

Bramki: Miś (11., 41.), Grygiel (17), Łastowski (25.), Adamczyk (32.), Kapłon (35.), Carfati (41., samobójcza), Fajdanowski (50.)

Wyniki pozostałych meczów:

Hiszpania – Ukraina (grupa A) 1:0

Francja – Grecja (grupa B) 2:1

Belgia – Rosja (grupa C) 0:7

Irlandia – Niemcy (grupa C) 2:1

Włochy – Gruzja (grupa D) 2:0


Terminarz czwartego dnia ME (15.09)

Stadion Garbarni:

10: Niemcy – Belgia (grupa C)

11.30: Ukraina – Izrael (grupa A)

13: Anglia – Francja (grupa B)

14.30: Rosja – Irlandia (grupa C)

16: Turcja – Włochy (grupa D)

Stadion Prądniczanki:

18: Polska – Hiszpania (grupa A)