Mecze Comarch Cracovii przełożone przez problemy rywali. W niedzielę wraca popularna akcja z maskotkami

fot. cracovia.pl

W tym roku świeżo upieczeni zdobywcy hokejowego Pucharu Polski rozegrali tylko jedno spotkanie. Powód? Koronawirus u rywali z Oświęcimia i Nowego Targu. 16 stycznia na lodowisku przy ul. Siedleckiego już po raz ósmy odbędzie się akcja Teddy Bear Toss.

Pasy po raz ostatni toczyli walkę o punkty 4 stycznia, gdy niesieni grudniowym, trzecim w historii tryumfem Pucharu Polski pokonali na wyjeździe GKS Katowice 5:2. Później mieli przy Siedleckiego podjąć Re-Plast Unię Oświęcim (9 stycznia), a następnie pojechać do Nowego Targu na spotkanie z Podhalem (14 stycznia).

Oba mecze zostały przełożone na inny termin z powodu wykrytych zakażeń koronawirusem u przeciwników. Tym samym zespół Rudolfa Rohaczka po raz pierwszy w tym roku ma wystąpić przed własną publicznością w najbliższą niedzielę (16 stycznia), gdy podejmie Ciarko STS Sanok.

Na razie nie ma informacji, by również ten mecz musiał zostać odwołany. To dobre wiadomości, bowiem na lodowisku nieopodal Hali Targowej po rocznej przerwie wraca akcja Teddy Beat Toss!

Pluszaki wracają na lód!

W akcji liczy się przede wszystkim cel. Niecodzienny widok setek maskotek lądujących na lodowisku po pierwszym golu gospodarzy (lub ostatniej syrenie, jeżeli Cracovia nie strzeli gola) jest miłą odmianą dla stałych bywalców na meczach Polskiej Hokej Ligi. Pluszaki przyniesione przez kibiców trafią następnie do Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu i domów dziecka.

„Każdy z kibiców, kto przyniesie ze sobą pluszową maskotę, nabędzie bilet za symboliczną złotówkę. Pluszaki muszą być jednak nowe i szczelnie zapakowane w foliowy woreczek, tak by po rzuceniu na taflę nie uległy zawilgoceniu – przypomina krakowski klub.

Na tym nie koniec akcji specjalnych zaplanowanych na najbliższą niedzielę. Zawodnicy Comarch Cracovii wystąpią w tym dniu w specjalnych bluzach, które zostały zaprojektowane we współpracy z klubem i sfinansowane przez kibiców. Po meczu koszulki zostaną wystawione na aukcje charytatywne, z których dochód zostanie przekazany na grupy młodzieżowe akademii hokejowej.

„Po zakończeniu pierwszej tercji odbędzie się licytacja bluzy Damiana Kapicy, którą poprowadzi kibic Pasów, konferansjer i satyryk Adam Grzanka!” – zdradza Cracovia.

Comarch Cracovia – Ciarko STS Sanok

16 stycznia, godzina 18.30