Miasto nie może znaleźć operatora nowej pływalni. Dwa zadania dla dzierżawcy

fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Nie ma chętnego na dzierżawę dwóch budynków z basenem i strefą fitness, a także realizację w przyszłości drugiego etapu inwestycji przy ulicy Eisenberga.

14 maja miało dojść do licytacji podmiotów zainteresowanych prowadzeniem centrum sportowo-rekreacyjnego na Grzegórzkach. Zarząd Infrastruktury Sportowej ustalił kwotę wywoławczą czynszu na 25 tysięcy złotych miesięcznie plus VAT. Nikt nie wpłacił wadium w wysokości 150 tysięcy złotych.

Drugi przetarg został ogłoszony na 17 czerwca. Warunki pozostają bez zmian. Potencjalni dzierżawcy mogą obejrzeć obiekt przy ulicy Eisenberga 4 w czterech terminach: 19 maja, 26 maja, 2 czerwca, 9 czerwca. Wadium powinno wpłynąć na konto ZIS najpóźniej 14 czerwca. 

Umowa ma zostać podpisana na czas nieokreślony.

Prowadzenie ośrodka i realizacja drugiego etapu

Miasto planowało udostępnić pływalnię w czerwcu. Dziś ten termin wydaje się nierealny, biorąc pod uwagę formalności związane z wyborem operatora, podpisaniem umowy, przekazaniem mu obiektu i czasem potrzebnym na rozpoczęcie działalności.

– Wyłoniony w przetargu dzierżawca będzie zobowiązany do utrzymania w należytym stanie istniejącego już obiektu oraz będzie zobowiązany do realizacji w północnej części działki drugiego etapu inwestycji w ciągu pięciu lat – informowała nas 9 kwietnia Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk z ZIS.

W ramach drugiego etapu planowana jest budowa w ciągi najbliższych pięciu lat kąpieliska otwartego, a także między innymi mokrych placów zabaw i boisk.

Dwa budynki w miejscu otwartego kąpieliska

Budowa krytego kompleksu przy ulicy Eisenberga rozpoczęła się jesienią 2018 roku i pochłonęła około 56 milionów złotych. W miejscu doprowadzonego do ruiny basenu „Polfy” powstały dwa budynki o łącznej długości 137 metrów. W pierwszym znajduje się hala basenowa z dwoma nieckami i strefa wellness. W drugim znajdują się wyposażone sale do fitnessu i siłownia, a także miejsca parkingowe.

Projektanci wzorowali się na wiejskiej stodole i onsenie, japońskim kąpielisku geotermalnym.  Wnętrze i elewacje i zostały wykonane z kamienia, drewna i żelaza, naturalnych materiałów charakterystycznych dla architektury japońskiej i reprezentujących żywioły. Dach zostały pokryty łupkiem norweskim.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki