Młodzieżowiec Wisły wiosnę spędzi na Śląsku

fot. Wisła Kraków
Lewy obrońca Krystian Wachowiak został wypożyczony do pierwszoligowego GKS-u Tychy. To ruch, na którym mają skorzystać oba kluby i oczywiście piłkarz.


– Wśród priorytetów na zimowe okienko transferowe było wzmocnienie pozycji młodzieżowca. Cieszę się bardzo, że udało się pozyskać Krystiana, który mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie na poziomie centralnym – powiedział Leszek Bartnicki, prezes tyskiego klubu.

Na doświadczenie 20-letniego Wachowiaka składają się głównie występy w I i II lidze. Zanim rok temu trafił do Wisły, grał w Chojniczance Chojnice, dla której zaliczył 48 występów. Pod Wawelem nie był w stanie wywalczyć sobie miejsca w składzie najpierw u Petera Hyballi, a potem w zespole prowadzonym przez Adriana Gulę. Jego bilans w koszulce z białą gwiazdą to zaledwie trzy występy w oficjalnych meczach. Jeden występ zaliczył przeciwko swojej nowej drużynie w 1/16 Pucharu Polski, gdy wszedł w końcówce wygranego przez Wisłę spotkania.

W nadchodzącej rundzie wiosennej jego szanse również byłyby znikome, bowiem klub sprowadził Sebastiana Ringa, konkurenta dla Mateja Hanouska.

Wachowiak nie poleciał w sobotę na obóz do Belek, gdzie do 27 stycznia trenują Wiślacy. W ostatnich dniach trwały ustalenia w sprawie jego wypożyczenia do drużyny, gdzie będzie miał szansę na regularne występy. Stanęło na GKS-ie Tychy, szóstej drużynie I ligi, która mierzy w awans do ekstraklasy.

W Tychach liczą, że Wachowiak pomoże im na boisku i zyskali mocnego młodzieżowca. Zawodnik latem ma wrócić do Krakowa i odgrywać w Wiśle większą rolę. Jego umowa z Wisłą obowiązuje do czerwca 2025 roku.

Klub planuje wypożyczyć także napastników Przemysława Zdybowicza i Huberta Sobola. Na testach w Hutniku Kraków przebywa snajper drużyny Centralnej Ligi Juniorów Białej Gwiazdy – Kacper Chełmecki.