Na Cichym Kąciku powstaje Cracovia Sport Park [ZDJĘCIA]

Budowa Cracovia Sport Park fot. LoveKraków.pl/Cracovia

Na razie uwagę zwraca przede wszystkim zielone boisko do piłki nożnej, ale na terenach po byłych basenach przy al. 3 Maja sporo się zmieniło.

Zagospodarowanie zapuszczonych terenów było jednym z warunków przejęcia większościowego pakietu akcji Cracovii przez firmę Comarch. Inwestycja była zapowiadana od lat, ale opóżniała ją m.in. walka z biurokracją. W końcu prace ruszyły na początku maja ubiegłego roku. Za co najmniej 30 milionów złotych przy Błoniach powstaje centrum sportowe, które ma na siebie zarabiać, ale wszyscy bezpłatnie będą mogli korzystać z parku.

Na gości biznesowych będzie czekał hotel z 42 pokojami i parkingiem na 150 samochodów. Aktywnie pozwolą im wypocząć dostępne tam korty tenisowe (otwarte i kryte), boiska do badmintona i squasha, sale do tańca, relaksu z masażem, fitnessu i rehabilitacji, a także siłownia. Od kilku misięcy gotowe jest boisko do piłki nożnej.

Cracovia odrestaurowała dawne szatnie basenowe i zabytkową willę, która ma służyć m.in. dzieciom i młodzieży. – Planowane są tam zajęcia ruchowe, muzyczne i plastyczne. W budynku dawnych filtrów ma powstać galeria prac wykonanych przez najmłodszych – mówi profesor Janusz Filipiak, właściciel Comarchu i prezes Cracovii.

Kiedy zakończy się budowa ośrodka? W maju profesor Filipiak nie chciał deklarować terminów. – Jestem słaby w przepowiadaniu przyszłości. Będziemy chcieli zakończyć budowę tak szybko, jak to tylko będzie możliwe – mówił.

 


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus