Nie żyje Barbara Ślizowska. Krakowska gimnastyczka i brązowa medalistka igrzysk w Melbourne

Nie żyje Barbara Ślizowska fot. LoveKraków.pl

2 lutego w Krakowie zmarła Barbara Ślizowska, dwukrotna olimpijka i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Melbourne w 1956 r. Za dwa dni obchodziłaby 88. urodziny.

O śmierci wybitnej gimnastyczki poinformował na Twitterze PKOl.

– Zmarła Barbara Ślizowska, gimnastyczka sportowa, trenerka i sędzia sportowa, dwukrotna olimpijka, brązowa medalistka Igrzysk XVI Olimpiady #Melbourne1956 w ćwiczeniach druż. z przyborem. Najbliższym składam najszczersze wyrazy współczucia. Andrzej Kraśnicki. Prezes #PKOl  – czytamy w komunikacie.

Barbara Ślizowska urodziła się w 1935 roku w Krakowie, jednak pierwsze lata swojego życia spędziła w Gdyni, a następnie w Warszawie. Po powrocie do stolicy Małopolski trafiła do sekcji gimnastycznej Wisły (potem była również zawodniczką Wawelu).

– Dla mnie to nie lekkoatletyka, a właśnie gimnastyka jest królową sportu – podkreślała przed laty w rozmowie z LoveKraków.pl Barbara Ślizowska.

Na zawody jeździła już od najmłodszych lat. W 1956 r.,  podczas XVI Igrzysk Olimpijskich w Melbourne, zdobyła brązowy medal w gimnastyce sportowej, w ćwiczeniach drużynowych z przyborem.

Na igrzyskach była łącznie sześć razy – jako zawodniczka, trenerka i sędzia. W 2006 roku przeżyła sentymentalną podróż. Pojechała do Melbourne 50 lat po zdobyciu medalu na zaproszenie organizatorów, którzy odtworzyli tamte sportowe święto.