Nowe boisko na Ruczaju. Budowa już ruszyła [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

U zbiegu ulic Kolistej i Tymotkowej rozpoczyna się budowa wielofunkcyjnego boiska. Zagospodarowany ma być również teren wokół niego.

– Tak naprawdę jest to odtworzenie boiska, które wiele lat temu tam funkcjonowało. Mieszkańcy spacerując tamtędy, mogli widzieć stare, zdezelowane bramki – mówi nam Piotr Rusocki, radny Rady Dzielnicy VIII Dębniki.

W najbliższym czasie to miejsce się całkowicie zmieni. Oprócz samego wielofunkcyjnego boiska przewidziana jest też siłownia na wolnym powietrzu czy strefa z urządzeniami do gier – tenisa stołowego, piłkarzyków czy gier planszowych.

Teren wokół tych elementów zostanie zagospodarowany: pojawią się alejki, ławki, kosze, stojaki na rowery. Całość ma być oświetlona i monitorowana. – Do realizacji boiska konieczna jest wycinka kilku drzew na skraju inwestycji, natomiast w projekcie przewidziane są nasadzenia zastępcze i taki projekt zieleni, by maksymalnie ograniczyć dyskomfort dla mieszkańców – tłumaczy radny.

Dla różnych grup

Nowa część będzie uzupełniać istniejące już w sąsiedztwie elementy infrastruktury, takie jak wybieg dla psów, pumptrack czy plac zabaw przy ul. Lubostroń, który zresztą ma być w najbliższym czasie rozbudowany.

– Zamysł jest taki, że oprócz małych dzieci powinniśmy pomyśleć również o starszych, o nastolatkach, żeby stworzyć dla nich miejsce rekreacji – mówi radny Rusocki.

Plany utworzenia boiska nie są nowe. W 2016 roku projekt został zgłoszony do budżetu obywatelskiego, a kiedy to się nie udało, rozpoczęły się starania o realizację inwestycji ze środków miasta. Z czasem, dzięki poprawce radnego Rafała Komarewicza udało się zabezpieczyć pieniądze w budżecie i wyłonić wykonawcę.

– Prace ruszają i mamy nadzieję, że do końca roku to boisko powstanie – stwierdza radny Piotr Rusocki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki