Nowy prezes Cracovii. Mateusz Dróżdż pełnił już tę funkcję w dwóch klubach

Elżbieta Filipiak i Mateusz Dróżdź fot. materiały prasowe

Stało się! 22 stycznia rada nadzorcza MKS Cracovia SSA na zgromadzeniu zarządu powołała Mateusza Dróżdża na stanowisko prezesa. 37-latek zastąpi Elżbietę Filipiak, która delegowana z rady nadzorczej kierowała klubem od listopada, w czasie choroby i po śmierci Janusza Filipiaka.

Mateusz Dróżdż, z wykształcenia radca prawny, z tytułem doktora, był jednym z głównych kandydatów. Doświadczenie korporacyjne zdobywał jako przewodniczący rady nadzorczej spółki Cuprum-Med w latach 2015-2018.

Doświadczenie w sporcie i piłce nożnej? Był członkiem rady nadzorczej Ekstraklasy (2016-2017) i Zagłębia Lubin (2016-2018), a także przewodniczącym rady nadzorczej Górnika Polkowice (2020-2021). Jako prezes pracował w Zagłębiu (2018-2019) i Widzewie Łódź (2021-2023). Był też członkiem komisji rewizyjnej Pierwszej Ligi Piłkarskiej (2021-2022). Od 2021 jest arbitrem w Piłkarskim Sądzie Polubownym przy PZPN.

Nowy prezes Cracovii

Mateusz Dróżdż pracował w prestiżowych kancelariach prawnych, m.in. w amerykańskiej kancelarii McDonald Hopkins w Cleveland. Ukończył kursy na Saint Joseph’s University w Filadelfii, Salzburg Universitat, Center for International Legal Skills w Salzburgu oraz Cambridge School of English. Zakończył z wyróżnieniem organizowany przez UEFA wraz z University of Lausanne - UEFA Certificate in Football Management. Był też członkiem Stałej Grupy Ekspertów Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Sportu Międzynarodowego przy Staffordshire University and Thompson Rivers University.

Nowy sternik Pasów udzielał się w komisji i podkomisji sejmoweh do spraw zmian ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Współtworzył również projekt ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. 

We wtorek 23 stycznia o godzinie 12 na stadionie Cracovii odbędzie się konferencję prasowa z udziałem nowego prezesa.

MKS Cracovia SSA prowadzi ekstraklasowe sekcje piłki nożnej i hokeja.