Ogromne saunarium na stadionie Wisły. Znamy termin zakończenia inwestycji

Zdjęcie przykładowe fot. termykrakowskie.pl
– Chcemy skończyć prace w kwietniu, by otworzyć obiekt na majówkę – mówi Dariusz Rymar, właściciel Term Krakowskich, które tworzą saunarium pod trybuną południową stadionu przy ulicy Reymonta.
Pod koniec stycznia jako pierwsi informowaliśmy, że Termy Krakowskie znikną z budynku byłego hotelu Forum. – Dostaliśmy wypowiedzenie bez podania powodu. Działaliśmy tam cztery lata, a byliśmy gotowi na siedem. Po prostu spółka zarządzająca nas wyrzuciła. Otrzymałem suche pismo od adwokata z trzymiesięcznym wypowiedzeniem. Wszystko było opłacone – mówił Dariusz Rymar.

Życie, także to biznesowe, nie lubi próżni, więc Termy Krakowskie przygotowują nowe miejsce dla swoich klientów. Spółka wynajęła od miasta niewykorzystywane od przeprowadzki Wisły Kraków do Myślenic (1 stycznia 2014) pomieszczenia pod trybuną południową. Piłkarze korzystali między innymi z szatni, siłowni, basenu i odnowy biologicznej. Po zmianach te przestrzenie przez lata niszczały w ciszy. Na początku roku 829 metrów kwadratowych wynajęły Termy Krakowskie, które za każdy metr płacą 26 złotych czynszu plus VAT. 

Stworzą tam duże saunarium. Do dyspozycji będzie sześć saun, w tym największa – "panorama" dla 120 osób z widokiem na kopiec Kościuszki. Udostępniony zostanie także 14-metrowy basen, jacuzzi oraz gabinety odnowy biologiczej i rehabilitacji.

Start w maju

– Prace idą zgodnie z planem. Mamy już zmontowaną grotę solną i część saun. Przygotowaliśmy również pomieszczenia szatni i gabinetów. W tym tygodniu po raz kolejny odwiedzili nas pracownicy Zarządu Infrastruktury Sportowej. Współpraca układa się bardzo dobrze – podkreśla Rymar.

Na początku roku Termy Krakowskie informowały, że pierwszych gości przyjmą w czerwcu. Teraz okazuje się, że otwarcie ma nastąpić na początku maja. – Chcemy skończyć prace w kwietniu, by niedługo potem uruchomić basen – zapowiada właściciel.

Stałe punkty

Saunarium ma funkcjonować od popołudnia do późnego wieczora. Zaplanowane już stałe wydarzenia: "muzyczny wtorek" (co tydzień trzy seanse z piosenkami innego muzyka lub zespołu), "środa z witkami i dymami" (w co drugą środę oczyszczanie skóry przez delikatne uderzanie witkami brzozy, co tydzień seanse dymne z kadzidłami), "filmowe czwartki" (dwa seanse z muzyką i fragmentami filmów) i niedzielna "sauna dookołoa świata" (dwa seanse z filmami o wybranych regionach lub krajach).

W każdy drugi poniedziałek miesiąca w planach jest "męskie granie" z trzema seansami z wyższą temperaturą. W ostatnie piątki miesiąca od godziny 21 obiekt będzie wyłącznie do dyspozycji pań. "Ladie's night" to saunowanie z dodatkowymi atrakcjami.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza