Pańskie oko konia tuczy. Wieczysta wystartowała z przygotowaniami pod okiem Kwietnia i z Guerrierem [ZDJĘCIA]

fot. MK

We wtorek przed południem odbył się pierwszy trening lidera IV ligi zachodniej. Zajęciom przyglądał się sponsor klubu Wojciech Kwiecień, któremu trener Franciszek Smuda poświęcił więcej czasu niż zawodnikom.

Trener przyjechał na stadion Prądniczanki, gdzie trenują zawodnicy żółto-czarnych, luksusowym maybachem wraz z Wojciechem Kwietniem. W tym czasie ponad 20 zawodników rozgrzewało się na sztucznej murawie pod okiem współpracowników Smudy. Pierwsze zajęcia trwały ponad godzinę i składały się między innymi z gry wewnętrznej. Trener przez większość treningu rozmawiał z bogatym sponsorem, który przyglądał się graczom z wysokości trybuny. Smuda od czasu do czasu komentował zagrania zawodników lub głośniej przekazywał im uwagi.

Smuda miał założone przyciemnianie okulary, ale na sytuację Wieczystej mógłby patrzeć przez różowe. W ostatnim czasie Kwiecień znów sypnął groszem i wzmocnił zespół. Mierzący znacznie wyżej lider IV ligi zachodniej jeszcze w 2021 roku ogłosił pozyskanie Wilde-Donalda Guerriera z Haiti, który kiedyś był podopiecznym Smudy w Wiśle Kraków.

Skrzydłowy ćwiczył w parze z innym byłym Wiślakiem w barwach Wieczystej – Łukaszem Burligą. Wcześniej w krótkiej rozmowie w języku polskim zapytał nas, co słychać w Wiśle.

– W środę grają sparing? O której? Jutro mam wolne, więc wybiorę się do Myślenic – zadeklarował.Przychodzą, odchodzą, podpisują nowe umowy

Na boisku prezentował się także środkowy pomocnik Maksymilian Hebel, pozyskany z pierwszoligowej Resovii. W tym tygodniu ogłoszono także transfer urodzonego w 2005 roku Bartłomieja Porębskiego, środkowego obrońcy pozyskanego z drużyn młodzieżowych Podhala Nowy Targ.

Wkrótce Wieczysta może potwierdzić kolejny transferowy hit. Jej zawodnikiem ma zostać napastnik Maciej Jankowski, także były podopieczny Smudy w Wiśle, który rozwiązał kontrakt z ekstraklasową Stalą Mielec.

Skoro zatrudnia się nowych piłkarzy, słabsi muszą odejść. Wolną rękę w poszukiwaniu innych klubów dostali Patryk Kura, Hubert Urbański, Damian Korczyk i Wiktor Piejak. Wspomnijmy także, że nowe kontrakty, obowiązujące do 30 czerwca 2024 roku, podpisali w styczniu Mateusz Gamrot i Patryk Kołodziej.

W Krakowie jest także Sławomir Peszko, jednak nie przyjechał na stadion Prądniczanki. Jeden z asów w talii Smudy jesienią nabawił się poważnego urazu kolana i na razie trenuje indywidualnie.

W lutym wylot do Turcji

Żółto-czarni pierwszy mecz ligowy w 2022 roku rozegrają dopiero w weekend 12/13 marca. Najbliższy czas spędzą w Krakowie i rozegrają trzy sparingi z mocnymi zespołami: pierwszoligowymi Sandecją Nowy Sącz (2 lutego w Stróżach), Widzewem Łódź (5 lutego w Łodzi) i Garbarnią.

Tej zimy zespół ponownie wyleci na zagraniczne zgrupowanie. Po dwuletniej przerwie wróci do Turcji, gdzie w miejscowości Belek będzie stacjonował od 12 do 26 lutego. Plan gier kontrolnych na ten okres zostanie podany w późniejszym terminie. W ubiegłym roku drużyna przebywała w Dubaju.