Pierwsze w historii Dni otwarte Garbarni [VIDEO]

22 i 24 czerwca na obiektach Garbarni odbyły się Dni Otwarte, w których udział wzięli chłopcy zainteresowani grą w młodzieżowych drużynach „Brązowych”.

We wtorek miały miejsce treningi w rocznikach 2009, 2010, 2011, natomiast dwa dni później swoje umiejętności pod okiem trenerów mogli sprawdzić zawodnicy urodzeni w latach 2012-2017.

– Dni Otwarte Garbarni to inicjatywa skierowana do wszystkich chętnych chłopców urodzonych w latach 2009-2017. Naszym głównym celem było przypomnienie społeczności, że taki klub jak Garbarnia funkcjonuje, ma bogatą historię, a przede wszystkim posiada bardzo dobre warunki, by chłopcy mogli się tutaj rozwijać – powiedział koordynator Dni Otwartych Mateusz Ząbczyk.

Dodatkowe treningi

Otwarte treningi były podzielone na dwa dni. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu chłopców spoza klubu -nie tylko z Krakowa, ale i okolic.

– Wielu z nich zaprezentowało się bardzo dobrze, więc mamy nadzieję, że na dłużej zagoszczą w naszych szeregach. Mamy również nadzieję, że ten projekt będzie odbywał się cyklicznie z roku na rok. Ponadto dodatkowe treningi dla chętnych, którzy chcieliby dołączyć do Garbarni będą trwały przez całe wakacje, więc wszystkich serdecznie zapraszamy – mówił Ząbczyk.

W czwartek odbyły się trzy mecze testowe do drużyn prowadzonych przez trenerów: Stanisława Śliwę, Tomasza Liputa i Łukasza Konefała, podczas których zgłoszeni zawodnicy mogli sprawdzić się na tle graczy Garbarni.