Piłkarze Wisły wrócili do ośrodka w Myślenicach. Gdy ich nie było, klub zadbał o boisko i strefę odnowy

Basen na terenie ośrodka w Myślenicach. Zdjęcie archiwalne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wisła wykorzystała trzytygodniowy obóz piłkarzy w Turcji, by zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. W czasie pobytu drużyny w Antalyi udało się także zadbać o boisko i przeprowadzi prace w budynku ośrodka treningowego.

Po powrocie z Turcji w sobotę rano, piłkarze Wisły dostali od trenera trzy dni wolnego. Mieli nieco odpocząć po ciężkich treningach zaserwowanych przez sztab i poświęcić trochę czasu najbliższym, z którymi nie widzieli się przez trzy tygodnie. Od wtorku, kiedy trenowali dwa razy, wrócili do regularnej pracy. Klub wysłał zespół na tak długi obóz, by rachunek za gaz, wykorzystywany głównie do podgrzewania murawy jednego z boisk, nie zwalił jego pracowników z nóg. Podróże i pobyt za granicą kosztowały co prawda 450 tysięcy złotych, ale za wszystko zapłacili kibice – członkowie Socios Wisła Kraków.

Zabiegi pielęgnacyjne i prace modernizacyjne

Piłkarze, którzy nie znaleźli się w kadrze na zgrupowaniu, a wcześniej trafili na listę transferową, trenowali z zespołem juniorów starszych. Zajęcia odbywały się tuż obok ośrodka, na sztucznej murawie obiektu Sport Myślenice. – Baza w Myślenicach była zamknięta i wyłączona w zakresie przeprowadzenia treningów na boisku i korzystania ze strefy odnowy biologicznej. Podczas nieobecności zawodników zostały przeprowadzone prace modernizacyjne wewnątrz budynku: konserwacja basenu oraz wymiana rur wodnych i grzewczych pod jacuzzi – mówi LoveKraków.pl Karolina Kawula, rzecznik prasowy Wisły.

Na początku roku, w czasie dni ze sprzyjającą temperaturą, murawę poddano zabiegom pielęgnacyjnym. Następnie płyta została zabezpieczona przed mrozami. 27 stycznia – w związku ze spadającą temperaturą – szczególnie w godzinach nocnych i porannych zwiększono moc podgrzewania, by boisko było w pełni gotowe na wtorkowy trening i – mimo panujących warunków atmosferycznych – zielone.

Dwa sparingi przed startem rundy wiosennej

W środę i czwartek drużyna będzie trenowała raz dziennie. W piątek o godzinie 18 na stadionie przy ulicy Reymonta podejmie w próbie generalnej przed ligą Wieczystą Kraków (spotkanie bez udziału kibiców). W sobotę o godzinie 13 pozostali zawodnicy w Myślenicach zagrają z Siarką Tarnobrzeg. Tego dnia, po meczu koszykarek Wisły CanPack (początek spotkania o godzinie 18), w hali TS Wisła ma odbyć się prezentacja drużyny przed rundą wiosenną.