Polskie policjantki dobrze kopią! Dwie funkcjonariuszki z Krakowa w składzie [ZDJĘCIA]

fot. materiały prasowe

Reprezentacja Polskiej Policji w Piłce Nożnej Kobiet zajęła trzecie miejsce w 40. mistrzostwach świata w piłce halowej, które pod koniec listopada odbyły się w Holandii. To największy sukces Polek w historii rozgrywek.

W fazie grupowej policjantki z Polski odniosły pięć zwycięstw, raz zremisowały i zaliczyły dwie porażki. Z 16 punktami uplasowały się na czwartym miejscu w grupie B i awansowały do ćwierćfinału. W walce o półfinał zmierzyły się z 2. Reprezentacją Żandarmerii Francuskiej, która wygrała rywalizację w grupie A. Po remisie 1:1 doszło do rzutów karnych, z których zwycięsko wyszły biało-czerwone (3:2). 

Medal po meczu z ustępującymi mistrzyniami

W półfinale polskie mundurowe trafiły na 1. Reprezentację Żandermerii Francuskiej, czyli grupowego rywala. W podstawowym czasie zabrakło bramek, a w karnych tym razem lepsze (5:4) okazały się Trójkolorowe. W meczu o trzecie miejsce rywalkami naszej drużyny były ubiegłoroczne mistrzenie świata i gospodynie turnieju Holenderki. Po kolejnym zaciętym spotkaniu zwyciężyły 1:0.

Skład brązowych medalistek: asp. Katarzyna Borowiec z KWP w Łodzi, mł. asp. Malwina Mazur z KSP, st. post. Karolina Gruszka z KSP, st. sierż Paulina Magulska z KWP w Gdańsku, st. sierż Natalia Jóskowska z KWP w Gdańsku, st. post. Wiktoria Kudyba z KWP we Wrocławiu, sierż. Justyna Walter, sierż. Klaudia Wawer z KWP w Gorzowie Wielkopolskim, st. sierż Marta Zielińska z KWP w Poznaniu, st. sierż. Weronika Żak z KWP w Krakowie, st. sierż Patrycja Doroż z KWP w Krakowie.