Porażki krakowskich drużyn w II lidze

Garbarnia Kraków przegrała z Olimpią Elbląg 0:1, a Hutnik Kraków z Sokołem Ostróda 1:2.

Dla Garbarni to czwarta porażka w 12 meczach, jednak o tyle istotna, że od strefy spadkowej dzieli ją już tylko jedno oczko. Pomimo wysokiego miejsca w tabeli Olimpii spotkanie było bardzo wyrównane. Obie strony miały swoje sytuacje. Krakowianom szyki pokrzyżował Mateusz Dudek, który popisał się świetną interwencją przy uderzeniu Wiktora Szywacza.

Jedyny gol w tym spotkaniu padł dopiero w 51. minucie za sprawą Piotra Kurbiela. Krakowianie rzucili się jeszcze do odrabiania strat, ale bramkarz gospodarzy zdołał zachować czyste konto.

Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: Kurbiel (51.)

Olimpia: Dudek - Piekarski, Czarny, Wenger - Sarnowski, Krasa, Kurbiel (87. Danowski), Sienkiewicz, Winsztal (24. Krawczun), Kałahur - Stanisławski (83 Bawolik).

Garbarnia: Frątczak - Morys, Banach, Nakrosius, Bartków (85. Bentkowski) - K. Duda (62. Purcha), M. Duda (72. Malik), Szywacz, Klec, Korbecki (62. Kuczera) - Feliks.

Żółte kartki: Krasa, Sienkiewicz - Bartków, Feliks, Klec, Morys, Narkrosius.

Sędziował: Karol Arys (Szczecin).

Najsłabszy okazał się zbyt silny

Hutnik Kraków jako pierwszy strzelił gola już w 15. minucie. Jego autorem był Krzysztof Świątek, który w ten sposób upamiętnił swój pierwszy występ w podwójnej roli – piłkarza i asystenta trenera. Na tym dobre wieści dla krakowian się zakończyły. Sokół Ostróda przed tym meczem miał na swoim koncie zaledwie jeden punkt, ale po starciu z Hutnikiem dołożył trzy kolejne.

Zespół, który na 11 meczów miał tylko 3 strzelone bramki przy aż 25 straconych, zdołał odwrócić losy spotkania i nie tylko zremisować, ale też je wygrać. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Sebastian Rugowski, który po zmianie stron dołożył kolejne trafienie.

Sokół Ostróda - Hutnik Kraków 2:1 (1:1)

Bramki: Świątek (15.), Rugowski (43., 54.)

Sokół: Staniszewski - Żyznowski, Klimek, Bondarenko, Dymerski (46. Kurowski) - Skórecki (89. Stępień), Flak, Dzięcioł, Michalski (63. Lias), Słupski (79. Sobolewski) - Rugowski.

Hutnik: Leszczyński - Jaklik (79. Lelek), Stawarczyk, Bernal, Zmorzyński - Kędziora, Drąg (69. Gajda), Kieliś (79. Zawadzki), Świątek - Hafez (76. Kitliński), Wilczyński (69. Chmiel).

Żółte kartki: Żyznowski - Zmorzyński, Wilczyński.

Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).