Przed Cracovią i Wisłą pierwsze sparingi. Później wyjazdy na zgrupowania

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

W piątek i sobotę Pasy i Biała Gwiazda rozegrają mecze kontrolne z drużynami ze Słowacji i Polski.

Cracovia i Wisła rozpoczęły przygotowania 22 czerwca. W pierwszej część tego ważnego okresu korzystają z własnych obiektów treningowych w Rącznej i Myślenicach. 

Kiedy pierwsze sparingi Cracovii i Wisły?

W piątek o godzinie 17 Pasy podejmą w swoim ośrodku Spiską Nową Wieś. To drużyna ze Słowacji, która niedawno awansowała do II ligi. W najwyższej klasie rozgrywkowej zespół rywalizował przed wybuchem pierwszej wojny światowej, w latach 1938-1942. W przeszłości klub reprezentowali znani polskim kibicom bramkarz Martin Polaczek (Zagłębie Lubin, Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Jaroslav Mihalik (Cracovia, Lechia Gdańsk).

Gospodarz spotkania poinformował, że nie będzie ono dostępne dla kibiców. Powodem są prace na trybunie przy głównym boisku, gdzie trwa renowacja podłogi. Zmagania obu zespołów będzie można śledzić dzięki transmisji na YouTube.

W sobotę pierwszy test przejdzie zmieniający się zespół Wisły. O godzinie 11:30 w Myślenicach podejmą ekstraklasową Stal Mielec. Przy boiskach ośrodka nie ma trybun, ale część fanów tradycyjnie pojawi się przy ogrodzeniu ośrodka, by na żywo zobaczyć przede wszystkim nowych zawodników. Pozostali będą mogli oglądać mecz w internecie.

Zgrupowania Cracovii i Wisły

Zespoły Cracovii i Wisły wyjadą na zgrupowania. 2 lipca podopieczni Jacka Zielińskiego udadzą się do Opalenicy, gdzie spędzą dziesięć dni. W Wielkopolsce rozegrają mecze z Banikiem Ostrawa (czeska ekstraklasa), Wartą Poznań (polska ekstraklasa) i Mladą Boleslav (czeska ekstrakalsa). Trener zapowiedział, że w obozie weźmie udział 29 zawodników. Do trenujących od ponad tygodnia w Rącznej dołączą kadrowicze, którzy dostali dłuższe urlopy.

Po nieudanej walce o awans z I ligi nie zanosiło się, że Wiślacy będą trenować poza Myślenicami. Z perspektywy trenera Radosława Sobolewskiego plany zmieniły się na plus i drużynę czeka czterodniowy pobyt w Sanoku na Podkarpaciu, które odbędzie się od 3 do 6 lipca.

W czasie tego krótkiego zgrupowania Wisła nie rozegra sparingu. Dopiero dzień po powrocie do Myślenic, odbędzie się spotkanie z Hapoelem Beer Szewa z Izraela, który wybrał Polskę na miejsce swoich przygotowań.

REKLAMA
REKLAMA