Przy al. 3 maja ma powstać Cracovia Sport Park

Tak dziś wyglądają tereny przy al. 3 maja fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Co jakiś czas Cracovia obiecywała, że na terenach po byłych basenach na Cichym Kąciku ruszy budowa nowoczesnego kompleksu sportowego, ale inwestycja do dziś się nie rozpoczęła. – Cracovia Sport Park powstanie – zapewnia prof. Janusz Filipiak i obiecuje, że niedługo poznamy szczegóły inwestycji.

Kompleks miał być wybudowany do końca 2016 roku. Jednym z problemów stojących na drodze rozpoczęcia inwestycji okazała się wycinka drzew i miejsca nasadzenia nowych. – Przesunięcie terminu wiąże się ze zmianą planu zagospodarowania terenu, która ma na celu modyfikację układu urbanistycznego, przez co będziemy w stanie zachować dużą część drzewostanu stanowiącą teren zielony Krakowa – mówił nam ponad dwa lata temu Dariusz Guzik, rzecznik prasowy Cracovii.

We wtorek prezes klubu, prof. Janusz Filipiak chwalił się w Liszkach wizualizacjami przyszłej bazy treningowej w Rącznej. Zapytaliśmy go, co z inwestycją na terenach przy al. 3 maja, które już dawno popadły w ruinę.

Oferta dla amatorów

– Powstanie tam Cracovia Sport Park. Mogliśmy już dziś coś powiedzieć na ten temat, ale nie chcieliśmy tracić newsa – odpowiedział prof. Filipiak, dając do zrozumienia, że niedługo zorganizowane zostanie spotkanie, na którym będą podane konkrety.

Kompleks sportowy na Cichym Kąciku ma mieć charakter biznesowy. – Chcemy wybudować korty tenisowe zadaszone i otwarte, hotel i duże centrum odnowy. Oferta będzie skierowana do mieszkańców Krakowa, którzy amatorsko uprawiają sport – tłumaczy prezes Cracovii.

Inwestycja ma być pod pełną kontrolą Cracovii, ale została powołana spółka celowa, która ma odpowiadać za powstanie kompleksu.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza