Puchar Polski. Cracovia znów zagra na wyjeździe

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Beniaminek ekstraklasy, Warta Poznań, będzie rywalem Cracovii w 1/8 finału Pucharu Polski. Spotkanie odbędzie się w lutym, a gospodarzem będzie zespół z Wielkopolski.

Pasy bronią trofeum, które wywalczyły w lipcu na stadionie w Lublinie. Ich rywal to beniaminek ekstraklasy, który jeszcze nigdy nie występował w finale krajowego pucharu. Zespół Michała Probierza na początku roku zmierzy się z Zielonymi dwukrotnie, ponieważ na 30 stycznia zaplanowano mecz 15. kolejki ekstraklasy, którego gospodarzem będzie drużyna z Poznania.

W drodze do 1/8 Pasy wyeliminowały po dogrywce Chrobrego Głogów z I ligi i Świt Skolwin z czwartego poziomu. Rywale odprawili w rzutach karnych Błękitnych Stargard i po dogrywce Sokoła Ostróda.

W losowaniu udział brało dziesięć zespołów z ekstraklasy, pięć z I ligi i jeden występujący w II lidze. W Pucharze Polski we wszystkich fazach rozgrywane jest jedno spotkanie, a gospodarzem drużyna grająca w niższej klasie. W przypadku drużyn z tego samego poziomu spotkanie odbywa się na boisku klubu, który został wylosowany jako pierwszy.

Mecze już w 2021 roku

Ćwierćfinalistów mamy poznać w lutym. Szczegółowy termin zostanie ustalony przez Polski Związek Piłki Nożnej w porozumieniu z klubami i Telewizją Polsat, która transmituje wybrane spotkania tych rozgrywek.

Cracovia pozostała jedynym reprezentantem Krakowa. W poprzednich rundach odpadły drużyny Wisły (w 1/32 finału) i Garbarni (w 1/16). Finał Pucharu Polski 2021 zaplanowano 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.