Puchar Polski. Rywal Wisły Kraków w ćwierćfinale. Szykuje się mecz przyjaźni

Na wiosnę piłkarze Białej Gwiazdy po dwóch latach przerwy zagrają w 1/4 finału Pucharu Polski. Krakowianie są jedynym pierwszoligowcem w ekstraklasowym towarzystwie, więc mecz odbędzie się na ich stadionie. W losowaniu trafili na Widzew Łódź.

Wisła pewnie wywalczyła awans w starciu ze Stalą Rzeszów. W czwartek prowadziła 1:0 do przerwy i 3:0 w 52. minucie. Następnie rywal wykorzystał gorsze zachowanie gospodarzy w swoim polu karnym i odrobił jednego gola, ale mecz szybko zamknął Patryk Gogół. Było to trzecie spotkanie krakowian w tej edycji pucharu. Zawsze byli gospodarzem i mierzyli się z innym pierwszoligowcem. Na wcześniejszym etapie eliminowali Lechię Gdańsk i Polonię Warszawa.

Puchar Polski. Z kim zagra Wisła?

W ćwierćfinale Biała Gwiazda mogła trafić na jednego z siedmiu przedstawicieli ekstraklasy. Los skojarzył ją z Widzewem Łódź, który w poprzedniej rundzie wyeliminował Stal Mielec. Rywalizacja na stadionie przy ulicy Reymonta 20 może przyciągnąć wielu kibiców, ponieważ kibce Wisły i Widzewa nie kryją wzajemnej sympatii.

Mecze zostaną rozegrane w ostatnich dniach lutego przyszłego roku. Wszystkie pokażą sportowe anteny Polsatu. Dokładny terminarz i plan transmisji poznamy w późniejszym czasie.

Zwycięcy czterech par na początku kwietnia powalczą w półfinałach. Wielki finał 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Pary 1/4 finału Pucharu Polski 2023/2024:

Lech Poznań – Pogoń Szczecin
Piast Gliwice – Raków Częstochowa
Wisła Kraków – Widzew Łódź
Jagiellonia Białystok Korona Kielce

Krakowskie drużyny w obecnej edycji

Wisła jest ostatnim przedstawicielem Małopolski i Krakowa w walce o trofeum. Zwycięzca otrzyma wysoką nagrodę finansową (5 mln zł) i wystąpi w eliminacjach Ligi Europy.

Na 1/8 finału swój udział zakończyła Cracovia, która na wyjeździe uległa w dogrywce Rakowowi Częstochowa. Autorem jednej z sensacji obecnej edycji została Garbarnia. Brązowi w 1/32 wyeliminowali Radomiaka Radom, a w kolejnej rundzie postraszyli innego ekstraklasowicza. Stal Mielec świętowała awans dopiero po dogrywce. Wieczysta rozegrała jedno spotkanie na poziomi ogólnopolskim, wyraźnie przegrywając z Piastem Gliwice. Hutnik pożegnał się z rozgrywkami już w rundzie wstępnej, wracając na tarczy z Puław.