Puchar Świata w slalomie kajakowym w Krakowie

fot. Paulina Koziel

Od 17 do 19 czerwca na torze kajakowym przy ul. Kolnej rozgrywane będą zawody w ramach Pucharu Świata w slalomie kajakowym.

W zawodach wystartuje światowa czołówka zawodników. W sumie około 230 kajakarzy z 34 krajów. Nasz kraj będzie reprezentowało 10 zawodników, Jakub Brzeziński, Michał Pasiut, Kacper Sztuba, Michał Wiercioch (AZS-AWF Kraków), Natalia Pacierpnik, Aleksandra Stach (Krakowski Klub Kajakowy), Grzegorz Hedwig, Dariusz Popiela, Klaudia Zwolińska (KS Start Nowy Sącz) i Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz). Podczas zawodów zostaną rozegrane konkurencje K1M, K1W, C1M, C1W, CSLX Men, CSLX Women.

– Puchar Świata będzie dobrym sprawdzianem przed III Igrzyskami Europejskimi w 2023 roku, na których planuje się przeprowadzenie zawodów w slalomie kajakowym. W ten weekend w Krakowie nie zabraknie woli walki i sportowych emocji – mówi marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

Podczas zawodów zostanie rozegrana widowiskowa konkurencja Extreme Slalom, która zadebiutuje na XXXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki