Raków chce zawodnika Cracovii. „Oferta jest trochę śmieszna”

Jakub Myszor fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Trener Pasów Jacek Zieliński potwierdził, że mistrzowie Polski chcieliby wykupić ofensywnego pomocnika Jakuba Myszora. Młody piłkarz ma kolejne problemy zdrowotne i nie zagra w piątkowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin.

Umowa 21-letniego Myszora obowiązuje do końca sezonu 2023/2024. Na razie piłkarz i jego agent nie są skłonni do jej przedłużenia. To oznacza, że jeżeli krakowianie nie chcą go oddać za darmo, latem będą mieli ostatnią okazję, by zarobić na jego transferze sensowne pieniądze. 

Jakub Myszor w Rakowie? Zieliński komentuje

Piłkarza chcą mistrzowie Polski walczący o fazę grupową Ligi Mistrzów, czego nie ukrywa już szkoleniowiec Cracovii. – Napłynęła oferta z Rakowa. Oferta, która jest trochę śmieszna, więc nie podejmujemy takiego tematu – powiedział w czwartek Jacek Zieliński.

Myszor w tym roku praktycznie nie grał. Miał przede wszystkim problem z kostką i stracił rundę wiosenną. W przerwie między sezonami przeszedł operację i miał znaleźć się w kadrze na ostatnie spotkanie Pasów z Radomiakiem Radom. Nie pojechał, zabraknie go w kadrze także na piątkowy mecz z Zagłębiem Lubin przy ulicy Kałuży (początek o godzinie 18). – Doznał drobnego urazy mięśnia czworogłowego – wyjaśnia Zieliński.

Cracovia. Nowy kontrakt Jakuba Jugasa

W tym tygodniu Cracovia poinformowała o przedłużeniu umowy do połowy 2026 roku z obrońcą Jakubem Jugasem. Od niedawna Czech jest kapitanem drużyny. – Zasłużył na nową umowę swoją postawą: solidnością, charyzmą w szatni – uważa Zieliński.

Jugas dołączył do zespołu przed startem sezonu 2021/2022. Do tej pory wystąpił w 49 meczach (47 w ekstraklasie i dwóch w Pucharze Polski), w których zdobył jedną bramkę. 

Cracovia. Rozmowy kontraktowe

– Trwają rozmowy z kilkoma innymi zawodnikami, którym w czerwcu 2024 kończą się kontrakty – zdradził trener Pasów. Zieliński nie wymienił nazwisk. Za niespełna rok wygasają umowy m.in. Sebastiana Madejskiego, Takuto Oshimy, Otara Kakabadze, Mathiasa Hebo Rasmussena, Davida Jablonsky'ego (jest kontuzjowany) i Cornela Rapy.