Rekord transferowy. Cracovia ma nowego napastnika, czołowego strzelca pierwszej ligi

Profesor Janusz Filipiak i Patryk Makuch - nowy transfer Cracovii fot. LUKASZ ZOLADZ/Cracovia/materiały prasowe
Pasy mają być w nowym sezonie mocniejsze, a pierwszy transfer przyklepali już dwa dni po zakończeniu poprzednich rozgrywek. Do Cracovii dołączył Patryk Makuch, czołowy strzelec Miedzi Legnica, z którą świętował awans do ekstraklasy.
23-latek ma za sobą świetny sezon na zapleczu. W Fortuna 1. Lidze zagrał 31 meczów i strzelił w nich 14 goli, co dało mu trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców. Nie jest tajemnicą, że Pasy wygrały rywalizację o piłkarza z innmi klubami polskiej ligi.

Rekordowa kasa w Fortuna 1. Lidze 

Nieoficjalnie mówi się, że o napastnika Miedzi starały się m. in. Raków Częstochowa, Zagłębie Lubin, czy nawet Legia Warszawa, ale to Cracovia była najbardziej konkretna. Pasy wyłożyły za Makucha kwotę odstępnego, wykupując jego kontrakt. 

Klub nie zdradza kwoty transferu, ale niedawno portal Weszlo.com informował, że jest to rekord transferowy Miedzi i jeden z najwyższych w całej Fortuna 1. Lidze. Legniczanie mieli zarobić na swoim napastniku więcej niż na Rafale Augustyniaku, za którego Urał Jekateryburg zapłacił dokładnie pół miliona euro.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że Cracovia była bardzo zdecydowana, wyraziła zainteresowanie i ma na mnie plan. Pewność, determinacja Cracovii i trener Zieliński przekonały mnie do tego ruchu. Chciałbym brać udział w tym projekcie i pomóc drużynie - zapowiada nowy piłkarz Pasów.

Zieliński: To wzmocnienie

Również w klubie słychać radość z pierwszego letniego wzmocnienia przed sezonem 2022/23.

- Cieszymy się, że Patryk dołącza do naszego zespołu. To spore wzmocnienie drużyny. Mamy nadzieję, że wkomponuje się w nasz zespół i pokaże skuteczność znaną z pierwszoligowych boisk w Ekstraklasie – przyznaje trener Cracovii, Jacek Zieliński.

Urodzony w Łodzi zawodnik grał w Legnicy od 2018 roku, z przerwą na wypożyczenie do GKS-u Bełchatów. Ma za sobą trzy występy w ekstraklasie w sezonie 2018/19. Łącznie w barwach Miedzi rozegrał 82 mecze, strzelając 18 goli. 

Patryk Makuch podpisał z Cracovią kontrakt ważny do 30 czerwca 2026 roku. W barwach Pasów będzie występował w koszulce z numerem 71.