Remont toru żużlowego. Kłopoty na pierwszym wirażu

Widok z lotu ptaka na stadion Wandy z torem żużlowym fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pls

Jedna oferta wpłynęła w przetargu na modernizację stadionu żużlowego w Bieńczycach. O niespełna 400 tysięcy złotych przekracza budżet, którym dysponuje Zarząd Infrastruktury Sportowej.

Termin składania ofert minął 31 maja. Po otwarciu okazało się, że chętna na podjęcie się zadania jest firma Star-Kop Stal z Czernichowa. Zaproponowała nieco ponad 1 mln 168 tys., tymczasem ZIS zamierzał przeznaczyć na realizację zadania 769 tys. 312 złotych. Na razie nie ma decyzji, czy miejska jednostka znajdzie dodatkowe pieniądze, czy przetarg zostanie unieważniony i powtórzony.

Tor bez licencji

Na stadionie KS Wanda przy ulicy Odmogile trzeba wykonać prace niezbędne do ponownego uzyskania licenncji torowej. Przede wszystkim trzeba uzupełnić nawierzchnię z kruszywa granitowego i glinki ceglanej oraz wybudować nowe bandy. Wykonawca ma także uzupełnić brakujące krzesełka dla widzów, naprawić bramy, ogrodzenie trybuny VIP, kasy biletowe oraz wieżyczki telewizyjne i sędziowską. Konieczne jest również odnowienie parku maszyn.

Jeżeli remont toru dojdzie do skutku, 14 sierpnia reprezentacja Polski ma rozegrać w Bieńczycach mecz towarzyski. Rywal biało-czerwonych nie jest jeszcze znany.

Żużel do reaktywacji

Żużel w naszym mieście mocno podupadł. Drużyna spod Wawelu, Speedway Wanda Kraków, po raz ostatni rywalizowała w 2019 roku na poziomie II ligi. Szansę na powrót czarnego sportu daje działalność Stowarzyszenia Przyjaciół Żużla. Wcześniejsze próby, podejmowane przez inne podmioty, kończyły się fiaskiem.
Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieńczyce