Rosły obrońca Sparty Praga wypożyczony do Wisły

fot. 400mm/Wisła Kraków

W ostatnim dniu okna transferowego Wisła wypożyczyła ze Sparty Praga 27-letniego Urosa Radakovicia, wychowanka Crvenej Zvedy Belgrad.

Mierzący 194 centymetry zawodnik do końca sezonu ma ważny kontrakt z wiceliderem czeskiej ekstralasy i spędzi ten czas pod Wawelem. Przyda się Wiśle, ponieważ w meczu Pogonią Szczecin więzadło skokowe uszkodził Adi Mehremić i może już nie zagrać dla Białej Gwiazdy. Z kolei podpisana umowa z Alanem Urygą wejdzie w życie 1 lipca, krakowianin dokończy ten sezon w Wiśle Płock.

Radaković nie zadebiutował w pierwszej drużynie Crvenej Zvezdy Belgrad. W serbskiej ekstraklasie udało mu się wystąpić w mniej znanym FK Proleter Nowy Sad i zainteresować włoską Bolognę. W Serie A nie zadebiutował (grał głównie w Primaverze i Pucharze Włoch), zaś na wypożyczeniu do Novary Calcio zaliczył raptem trzy występy.

REKLAMA
REKLAMA


Czeska przygoda z wypożyczeniami

W 2015 roku został wypożyczony do czeskiej Sigmy Ołumuniec, z którą potem związał się stałym kontraktem. Grał tam na tyle dobrze, że po trzech latach został sprzedany za 600 tysięcy euro do Sparty Praga. W stolicy wywalczył sobie miejsce w składzie, ale po pierwszym sezonie zaczął dostawać mniej szans i był wypożyczany do Rosji (FK Orenburg) i Kazachstanu (FC Astana), gdzie mógł regularnie grać.

W Wiśle możemy niedługo oglądać parę stoperów z przeszłością w Pradze. W trakcie rundy jesiennej umowę z krakowskim klubem podpisał Michal Frydrych, który nie miał miejsca w Slavii.

Bilans Urosa Radakovicia w seniorskiej piłce:

Ekstraklasa Czech: 85 meczów, 1 gol, 3 asysty
II liga Czech: 20,0,0
Ekstraklasa Serbi: 17,0,0
Ekstraklasa Rosji: 15,1,1
Ekstraklasa Kazachstanu: 11,0,0
II liga Włoch: 3,0,0 
Eliminacje Ligi Mistrzów/Ligi Europy: 5,0,0