Sparing Wisły na stadionie. Ile klub zapłaci miastu?

Stadion Wisły zimą (luty 2017) fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W drugim zimowym meczu kontrolnym Biała Gwiazda podejmie MSK Żylina ze słowackiej ekstraklasy. Mecz rozpocznie się o godzinie 13 na stadionie miejskim przy ulicy Reymonta.
Krakowianie na co dzień trenują w Myślenicach, tam też rozegrali pierwszy sparing z Podhalem Nowy Targ. Ośrodek, z którego korzystają wiślacy dysponuje tylko jednym boiskiem z podgrzewaną murawą, która jest eksploatowana do granic możliwości. Wisła, jak kilka innych klubów ekstraklasy, z powodu pandemii postanowiła zrezygnować z wyjazdu na zagraniczny obóz.

Krakowianie postanowili rozegrać sobotni sparing z trzecim zespołem słowackiej ekstraklasy na stadionie im. Henryka Reymana. Mecz oczywiście odbędzie się bez udziału kibiców. Klub będzie musiał zapłacić miastu za wykorzystanie obiektu, choć – w porównaniu do opłaty za mecze ligowe i w pucharach – będzie to kwota symboliczna.

– Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zawiera umowę dotyczącą krótkoterminowego udostępnienia części obiektu, na podstawie zarządzenia prezydenta z lutego 2018 roku. Z tytułu wykorzystania przestrzeni niezbędnej na potrzeby rozegrania tego meczu spółka zobowiązana jest dokonać wpłaty 3200 złotych plus VAT – informuje Mateusz Chwajoł z ZIS.

comments powered by Disqus