Stadion Korony. Remont się przesunął, ale ma mieć większy zakres

Budynek na stadionie Korony fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kolejne podejście miasta do rewitalizacji budynku szatniowo-administracyjnego na zabytkowym stadionie Korony w Podgórzu. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, najpierw wypięknieje wnętrze.

W 2019 roku KS Kabel Kraków, zarządzający pięknie położonym stadionem w sąsiedztwie parku Bednarskiego, zdobył ponad 580 tysięcy z budżetu obywatelskiego na remont szatni w budynku klubowym Pozyskane środki, pomniejszone o koszty przygotowania projektu (prawie 58 tys. zł) okazały się niewystarczające. Trzy oferty, które wpłynęły w postępowaniu z września ubiegłego roku, opiewały na kwotę od 990 tys. do 1 mln 116 tys.

Teraz Zarząd Infrastruktury Sportowej wraca do tych planów i poszerza zakres rewitalizacji. – Do środków z budżetu obywatelskiego miasto dołoży dodatkowe – informuje Maciej Ziemba, przedstawiciel operatora stadionu.

Całość, nie część

Budynek przejdzie więc od środka pełną metamorfozę. Potrzebną, ponieważ w dokumentacji sporządzonej przez architekta Mirosława Macioszka czytamy, że „obecnie znajduje się̨ w złym stanie technicznym, uległ dewastacji i wymagana jest jego szybka rewitalizacja”.

W środku powstanie zespół sanitarno-szatniowy z zapleczem administracyjnym, recepcją i salą konferencyjną. Przebudowane zostaną instalacje wewnętrzne i wybudowane dwie nowe: sanitarna i gazu LPG, która będzie zasilana z podziemnego zbiornika o pojemności 10 metrów sześciennych.

– Obecnie ogrzewanie nie ma sensu. Nie ma ocieplenia, więc kiedyś udało nam się osiągnąć maksymalnie 12 stopni Celsjusza. W głównej szatni dla gospodarzy jest grzejnik, podobnie jak w biurze gospodarza – tłumaczy Maciej Ziemba. 

Wnętrze budynku. Fot. LoveKraków.pl
Wnętrze budynku. Fot. LoveKraków.pl


Do końca listopada

Oferty w przetargu można składać do 21 maja. Jeżeli uda się wybrać wykonawcę, będzie miał na przeprowadzenie prac 25 tygodni od dnia podpisania umowy, ale mają się zakończyć do końca listopada.

– Na ten czas mamy otrzymać kontenery na szatnie i dla administracji, ale jeszcze nie wiemy, gdzie je postawimy – mówi Ziemba.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze