Terminarz 1/4 finału Pucharu Polski. Wisła zagra jako ostatnia

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Siedem drużyn z ekstraklasy i pierwszoligowa Wisła Kraków pozostały w grze o wygraną w Pucharze Polski. Polski Związek Piłki Nożnej ustalił dokładne terminy spotkań, które odbędą się 27 i 28 lutego.

Krakowianie w tej edycji zawsze grali u siebie, ponieważ trafiali na rywala z tej samej klasy rozgrywkowej i byli losowani jako pierwsi w danej parze. W ćwierćfinale również będą gospodarzem, ponieważ pozostali uczestnicy Pucharu Polski 2023/2024 na co dzień występują w ekstraklasie. Zgodnie z przepisami, w takim przypadku mecz odbywa się na stadionie zespołu z niższej ligi.

Terminarz Pucharu Polski. Kiedy zagra Wisła?

Rywalizację w 1/4 finału 27 lutego rozpoczną w Gliwicach drużyny Piasta i Rakowa Częstochowa (godzina 17.30) oraz w Poznaniu Lecha i Pogoni Szczecin (godzina 20.30). Dzień później, 28 lutego, w Białymstoku Jagiellonia podejmie Koronę Kielce (godzina 17.30), a o 20.30 rozpocznie się starcie Wisły Kraków z Widzewem Łódź.

Wszystkie spotkania będą transmitowane na antenach sportowych telewizji Polsat. Zwycięzy awansują do półfinałów, które poprzedzi ostatnie w tej edycji losowanie. Mecze tej fazy odbędą się 3 kwietnia, a miesiąc później, 2 maja, zaplanowano wielki finał na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Droga Wisły Kraków do ćwierćfinału Pucharu Polski

Piłkarze Białej Gwiazdy na drodze do najlepszej ósemki pucharowych rozgrywek pokonali trzech rywali. 28 września wyeliminowali po dogrywce Lechię Gdańsk (2:1), 7 listopada wygrali z Polonią Warszawa (3:0), a 7 grudnia – także w podstawowym czasie – pokonali 4:1 ze Stal Rzeszów.

W rundzie wiosennej celem zespołu prowadzonego przez nowego trenera Alberta Rude będzie przede wszystkim awans do ekstraklasy. Prezes Jarosław Królewski nie ukrywa jednak, że drugie rozgrywki także są traktowane poważnie. – Wierzę, że to projekt dłuższy niż na pół roku. Liczę, że przede wszystkim zakończy się awansem, ale mamy jeszcze Puchar Polski, w którym jesteśmy czarnym koniem. Może w czerwcu będziemy się cieszyć podwójnie – powiedział podczas prezentacji hiszpańskiego trenera.

Wisła po raz ostatni grała w ćwierćfinale 1 marca 2022 roku. Zespół Jerzego Brzęczka mierzył się na wyjeździe z trzecioligową Olimpią Grudziądz i odpadł po rzutach karnych.

Krakowianie czterokrotnie zdobyli Puchar Polski, ostatni raz w 2003 roku.