Tramwaj czeka na namiot. Potrzebne przesunięcie dużego boiska

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W Towarzystwie Sportowym Tramwaj Kraków nie mogą się doczekać boiska ze stałym zadaszeniem. Do realizacji inwestycji coraz bliżej, bo właśnie trwa przetarg na modernizację boiska i przykrycie go halą namiotową.

Od 4 maja z ograniczeniami można uprawiać sport. Od początku z tej możliwości korzystają w Tramwaju, który swoją siedzibę i boiska ma przy ulicy Praskiej 61a.

– Ruszyliśmy z zajęciami i widać, że to była dobra decyzja. Dzieciom brakowało ruchu, widać, że w końcu mogą się zmęczyć – mówi Marek Gancarczyk, członek zarządu TS Tramwaj.

Władze klubu z Dębnik cieszą się również z informacji od Zarządu Infrastruktury Sportowej, który ogłosił przetarg na budowę boiska ze sztuczną trawą i stałym zadaszeniem. Inwestycja ma się zakończyć w grudniu 2022 roku.

Duże bramki w nowym miejscu

– Staraliśmy się o taki obiekt od kilku lat. Gdy już powstanie, w zimie nie będziemy musieli wynajmować hal na treningi, co pozytywnie wpłynie na nasz budżet – podkreśla trener-koordynator Łukasz Szewczyk.

Nowe boisko z trawą syntetyczną o wymiarach 36 na 58 metrów powstanie między budynkiem klubowym a naturalną płytą i zostanie przykryte tkaniną poliestrową. Konstrukcja łukowa hali o wysokości dziewięć metrów zostanie wykonana z drewna klejonego.

Boisko powstanie w miejscu dotychczas działającego „orlika”. Będzie od niego nieco większe, więc trzeba będzie przesunąć główną płytę o 10,5 metra w stronę mostu Zwierzynieckiego. Za obiema bramkami, zamontowanymi w nowych miejscach, staną piłkochwyty.

– Obiekt będzie można podzielić na trzy sektory, w których jednocześnie będą mogły się odbywać zajęcia różnych grup. Nie licząc seniorów występujących w klasie A, nasz klub szkoli około 150 piłkarzy – mówi trener Szewczyk.

Hala zostanie wyposażona w podstawowy sprzęt, w tym 10 sztuk bramek o różnych rozmiarach, odpowiednich do poszczególnych kategorii wiekowych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus