Trener Wisły zdyskwalifikowany. Cracovia zagra dzień później

Adrian Gula fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Adrian Gula nie poprowadzi zespołu w dwóch najbliższych meczach ekstraklasy – zdecydowała Komisja Ligi. Zmiany w terminarzu dotknęły Cracovię. Jej mecz z Górnikiem Łęczna odbędzie się nie 11, ale 12 grudnia.

Po przegranej z Radomiakiem Radom trener Wisły Kraków został ukarany przez sędziego Damiana Sylwestrzaka czerwoną kartką. Podobnie jak w przypadku piłkarzy, dla szkoleniowców wiąże się to z dyskwalifikacją na dwa spotkania i brakiem możliwości prowadzenia zespołu z ławki. Adrian Gula będzie mógł obserwować zmagania swoich piłkarzy tylko z trybun w dwóch wyjazdowych meczach 17. i 18. kolejki przeciwko Warcie Poznań i Zagłębiu Lubin.

Kara nie dotyczy Pucharu Polski, więc w czwartek Słowak normalnie poprowadzi Białą Gwiazdę w Łodzi, w spotkaniu 1/8 finału przeciwko pierwszoligowemu Widzewowi. W lidze zastąpi go asystent Marian Zimen.

Cracovia pożegna 2021 roku 12 grudnia

Zmiany w terminarzu ekstraklasy dotknęły Cracovię. Pierwsze spotkanie rundy rewanżowej z Górnikiem Łęczna zostało przełożone z 11 (godzina 15) na 12 grudnia (godzina 12.30). Mecz z beniaminkiem będzie ostatnim, jaki zespół Jacka Zielińskiego rozegra na stadionie przy ulicy Kałuży w 2021 roku.

Występ Pasów w 18. kolejce został przesunięty o dzień z powodu nowego terminu meczu Radomiak-Piast Gliwice. Spotkanie zostało przełożone z 5 na 14 grudnia z uwagi na zakażenia koronawirusem w zespole z Górnego Śląska.