Trzęsienie ziemi w Hutniku Kraków

Kamil Wenger fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Po dwóch ostatnich meczach władze drugoligowego Hutnika zawiesiły dwóch zawodników, a z jednym z nich już rozwiązano umowę. Klub zwrócił się też do Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN, by sprawdził, czy wyniki spotkań z Lechem II Poznań i Kotwicą Kołobrzeg nie zostały ustawione.

Przypomnijmy, że w dwóch ostatnich meczach zespół trenera Bartłomieja Bobli przegrał na wyjeździe z Lechem II Poznań 3:4, a w niedzielę u siebie z Kotwicą Kołobrzeg 3:5, choć prowadził w nich 3:0. We wtorek (7 listopada) zarząd klubu poinformował o podjętych decyzjach. W komunikacie czytamy, że po dwóch kompromitujących porażkach poddał głębokiej analizie wszystkie mecze rundy jesiennej ze szczególnym uwzględnieniem zachowania poszczególnych zawodników.

Podjął decyzję o zawieszeniu w trybie natychmiastowym obrońców Kamila Wengera i Dawida Kubowicza. Umowa z Wengerem została już rozwiązana za porozumieniem stron. Dodatkowo klub zwrócił się do Rzecznika Dyscyplinarnego przy PZPN. Prosi o weryfikację poprzez wykorzystanie narzędzi, którymi PZPN dysponuje i wykorzystuje w podobnych sytuacjach, czy dwa ostatnie spotkania nie zostały ustawione.

Zawieszenie premii i brak dni wolnych

„Podtrzymane zostają decyzje przekazane drużynie na spotkaniu w dniu 3.11.2023 roku, następstwem którego było m.in. zawieszenie premii za zdobywane punkty z ultimatum punktowym do końca bieżącej rundy skutkującym ewentualnym ich odmrożeniem. Zawodnicy zostali poinformowani, iż mają pozostawać w siedmiodniowym cyklu treningowo-meczowym, nie będzie „dnia wolnego” po meczu, jak było to praktykowane dotychczas. Trener zostaje zobligowany do wypełnienia czasu poprzez zwiększenie objętości zajęć teoretycznych taktyczno-analitycznych” – czytamy na stronie klubu.

Po rozegraniu 14 meczów Hutnik ma na koncie 21 punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w II lidze.