Tylko chwila radości Michała Probierza. Skrzydłowy w tym roku już nie zagra

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Przed startem sezonu trener Cracovii cieszył się z braku kontuzji, nawet tych drobnych w okresie przygotowawczym. Ten stan trwał bardzo krótko, a skrzydłowy Thiago będzie się zmagał z poważnym urazem.

Brazylijski ofensywny piłkarz z dobrej strony pokazał się w spotkaniu 1. kolejki z Górnikiem Łęczna. Wszedł na boisko w drugiej połowie i był jednym z piłkarzy napędzających grę gości, którzy po przerwie zdołali odrobić straty z pierwszej części. W niedzielę skrzydłowego zabrakło w kadrze meczowej i przed pierwszym gwizdkiem zaczęły się pojawiać nieoficjalne informacje, że nabawił się poważnej kontuzji.

– Thiago w czwartek, w przypadkowym starciu podczas treningu, zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Wypadnie na minimum pół roku – potwierdził Michał Probierz.

24-letni piłkarz gra w Cracovii od 1,5 roku, w tym czasie zdobył dwie bramki i miał dwie asysty. Lepsze mecze przeplatał serią gorszych, nie potrafił utrzymać formy przez dłuższy czas. Zawsze był jednak alternatywą, z której teraz Probierz nie będzie mógł skorzystać przez wiele miesięcy.  

Pestka wraca w rezerwach, Dimun odchodzi

Dużo lepszą wiadomością jest za to powrót Kamila Pestki. Lewy obrońca nie grał w ekstralasie od ponad roku, w ostatnich miesiącach dwukrotnie był operowany. Teraz wraca do formy w zespole rezerw. Po pięciu latach Pasy opuszcza z kolei środkowy pomocnik Milan Dimun. Przed sezonem Słowak został przesunięty do drugiej drużyny Cracovii i szukał nowego klubu. Media w jego kraju piszą, że 25-letni zawodnik ma wrócić do ojczyzny i związać się z Dunajską Stredą.