Uczniowie pomogli zaprojektować halę na Ruczaju [WIZUALIZACJE]

SP nr 151 (2016). Wizualizacje obiektu na kolejnych zdjęciach fot. ARP Manecki

W tym roku miasto chce rozpocząć budowę nowej sali sportowej dla Szkoły Podstawowej nr 151 na ulicy Lipińskiego. W projekcie hali uwagę przykuwa zagospodarowanie dachu, w którym zostały uwzględnione pomysły uczniów.

Placówka jest zakryta ekranami dźwiękochłonnymi od ulicy Grota-Roweckiego. Poza budynkami jest jeszcze sporo wolnego miejsca, które w tym roku ma się stać placem budowy nowej hali sportowej. Stara hala pozostanie na swoim miejscu i nadal będzie wykorzystywana.

Na parterze nowego obiektu powstanie sala do gier zespołowych o długości 40 i szerokości 20 metrów z drewnianymi siedziskami na trybunie. Szkole zależało, by obiekt zmieścił pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej.

– Mamy osiągnięcia w tej dziedzinie małych dzieci. Wokół jest jednak pustynia, jeżeli chodzi o obiekty do tej dyscypliny, a zainteresowanie jest bardzo duże – mówił nam w marcu 2016 roku Marek Kuś, zastępca dyrektora SP 151.

Dwie strefy na dachu

Na parterze znajdzie się także sala ze ścianką wspinaczkową i pomieszczenia dla uczniów i nauczycieli oraz duży magazyn na sprzęt. Przy wejściu powstanie mini-bufet i toaleta. Planowana jest także strefa wypoczynku przy reprezentacyjnym dziedzińcu w zachodniej części obiektu, który powstał między istniejącym a planowanym budynkiem.

Pierwsze piętro ma pomieścić salę fitness z siłownią i zapleczem. Projektanci postawili na przeszklenia: oddzielające salę fitness od siłowni (będą także żaluzje) i na ścianę wspinaczkową.

Na kolejnej kondygnacji znajdzie się wentylatornia i zaplecze obsługi sprzątającej. Dach na pewno będzie wyróżniał ten obiekt na tle innych. Powstaną tam dwie strefy: rekreacyjna i ekologiczna.

„Na zagospodarowanie tej strefy zorganizowany został konkurs dla uczniów, w którym przedstawili swoje pomysły. Z trzech zwycięskich prac wydobyte zostały kluczowe pomysły i idee uwzględnione w projekcie wykonawczym” – czytamy w opracowaniu Autorskiej Pracowni Projektowej Manecki.

Uczniowie będą tam mogli odpocząć na leżakach (będzie można zamontować zadaszenie chroniące przed promieniami słonecznymi), sięgnąć po książkę z półek przypominających drzewa czy pograć w szachy. Na dachu znajdą się także stoły warsztatowe z szufladami na narzędznia, skrzynie do uprawy ziół i niewielkich roślin oraz donice na kwiaty.

Nowe boisko

Przy okazji zostanie wyremontowane boisko zewnętrzne (beton zastąpi poliuretan), powstanie zewnętrzna siłownia, ścieżka edukacyjna i miejsca do gry w szachy i scrabble na wolnym powietrzu. Zakres inwestycji obejmuje również budowę ogrodzenia, parkingu i uporządkowanie małej architektury.

Zarząd Infrastruktury Sportowej na początku lutego ogłosił przetarg i czeka na oferty. Urzędnicy liczą, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace. W budżecie na 2020 zapisany jest milion złotych na tę inwestycję.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus