W 2022 roku Tramwaj będzie trenował pod dachem

Nowe boisko powstanie w miejsce fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Lada dzień rozpoczną się prace na obiektach Towarzystwa Sportowego Tramwaj niedaleko mostu Zwierzynieckiego. Za 4,7 mln zł powstanie nowe boisko ze sztuczną trawą kryte halą namiotową.
Boisko będzie miało niestandardowe wymiary (36 m szerokości i 58 m wysokości) i bramki 5x2 m. Zostanie także wyposażone w mniejsze bramki na potrzeby treningów różnych grup wiekowych, które dzięki zamontowanej kotarze będzie można prowadzić na dwóch mniejszych polach.

Podłoże będzie wykonane z trawy syntetycznej, której długość włókien wyniesie nie mniej niż 40 mm i nie więcej niż 42 mm. Nawierzchnia znajdzie się pod halą namiotową o konstrukcji z klejonego drewna, przykryta termiczną tkaniną poliestrową. Boisko będzie można dzielić na dwie części za pomocą kotary. Hala zostanie połączona zadaszoną przewiązką z zapleczem klubu.

Inwestycja wymusi przesunięcie o ponad 10 metrów dużego boiska trawiastego w kierunku północno-wschodnim, bliżej mostu Zwierzynieckiego.

– Nie licząc seniorów występujących w klasie A, nasz klub szkoli około 150 piłkarzy. Po oddaniu boiska nie będziemy musieli wynajmować zimą sal gimnastycznych – mówi Łukasz Szewczyk, trener-koordynator TS Tramwaj.  

Umowa z firmą InterHall opiewa na prawie 4,7 mln zł brutto. Prace mają się zakończyć najpóźniej do 12 grudnia 2022 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki