Wieczysta Kraków kupiła zawodnika z ekstraklasy. Woli grać o awans niż o utrzymanie

fot. kswieczyst.com

27-letni środkowy obrońca Konrad Kasolik został wytransferowany przez krakowski klub z Ruchu Chorzów. Z liderem grupy IV III ligi podpisał umowę do końca sezonu 2025/2026.

Konrad Kasolik pochodzi z małopolskich Kęt, a jego pierwszym klubem było Podbeskidzie Bielsko-Białej, w którego juniorskich zespołach występował do 2014 roku. W trakcie sezonu odszedł do Soły Oświęcim. Grał także w Motorze Lublin i Rekordzie Bielsko-Biała.

Konrad Kasolik powalczy o kolejny awans

Dużym krokiem w jego karierze okazały się przenosiny do Chorzowa. W latach 2019-2023 miał duży udział w trzech awansach Ruchu z III ligi do ekstraklasy. W tym sezonie rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej 11 meczów i obejrzał dwie czerwone kartki. – Konrad Kasolik zapisał w Ruchu niezwykłą i piękną kartę. Na zawsze pozostanie jedną z twarzy „Czasu Odbudowy” i trzech z rzędu awansów – m.in. takimi słowami Niebiescy pożegnali go na swojej stronie internetowej.

Środkowy obrońca miał z beniaminkiem kontrakt ważny do 30 czerwca, więc Wieczysta musiała zapłacić Ruchowi, by mógł ją reprezentować już w rundzie wiosennej. Gdyby Kasolik pozostał w klubie ze Śląska, na wiosnę walczyłby o uniknięcie spadku do I ligi. Po podpisaniu umowy z Wieczystą jego cel będzie zupełnie inny. Ma pomóc drużynie Sławomira Peszki w awansie do II ligi.

Nowy młodzieżowiec i członkowie sztabu Wieczystej Kraków

Żółto-czarni w poniedziałek wrócili do treningów, które do czasu wyjazdu na zgrupowanie w Turcji (6-20 lutego) będą się odbywać na obiekcie Prądniczanki. W zajęciach brał udział także drugi z pozyskanych zimą zawodników, czyli skrzydłowy Szymon Kot ze Staru Starachowice, który ma status młodzieżowca.

Krakowianie przebudowali także sztab pierwszej drużyny. Odeszli asystent Paweł Regulski i trener przygotowania fizycznego Wojciech Żuchowicz, którzy dołączyli do klubu z ulicy Chałupnika latem wraz ze zwolnionym niedługo później pierwszym trenerem Maciejem Musiałem. W ich miejsce pojawili się były piłkarz Wieczystej Adrian Frańczak (asystent), Przemysław Antoniak (przygotowanie motoryczne) i Konrad Wieczorek (przygotowanie motoryczne, trening indywidualny).