Wieczysta Kraków otworzy sklep

Sklepik Wieczystej otwierany przy okazji meczów od sierpnia 2020 fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Prawdopodobnie już w sierpniu, wraz z rozpoczęciem zmagań w III lidze, kibice żółto-czarnych będą mogli kupować klubowe gadżety w nowym sklepie przy ulicy Chałupnika.

Przed barażami z rezerwami Bruk-Bet Termaliki Nieciecza klub pochwalił się nowymi koszulkami meczowymi firmy Nike. To nie stroje z katalogu, a dedykowana wersja dostępna dla niewielkiej liczby klubów. Docelowo w strojach będą grać wszystkie drużyny Wieczystej, włącznie z najmłodszymi piłkarzami. Koszulki można kupować w internecie, były też dostępne w sklepiku przy boisku w czasie pierwszego meczu o awans do III ligi. To niewielka budka z gadżetami, która została otwarta 12 sierpnia 2020 roku.
Wkrótce klub zaprosi sympatyków do nowego oficjalnego sklepu, za trybuną głównego boiska. Pod koniec czerwca pawilon nie był jeszcze wykończony, brakowało także drzwi i okien. Nie będzie to miejsce, którym od prawie pięciu może się pochwalić Cracovia, a od niedawna także Wisła, ale na pewno lepsze od Wiślackiego Świata, który przez 18 lat stał na parkingu przed stadionem Białej Gwiazdy. W zamyśle zarządzających Wieczystą sklep miałby funkcjonować nie tylko w dni meczowe. W tym momencie nie ma jednak oficjalnej decyzji, podobnie jak zapewnienia, że sklep ruszy wraz z pierwszym spotkaniem w III lidze. Stanie się to jednak prędzej niż później, a na półkach znajdzie się także książka o historii klubu wydana z okazji jubileuszu 80-lecia, której autorem jest Krzysztof Baranowski.

Za trybuną, po prawej stronie, widać fragment powstającego sklepu. Fot. Mateusz Kaleta / LoveKraków.pl
Za trybuną, po prawej stronie, widać fragment powstającego sklepu. Fot. Mateusz Kaleta / LoveKraków.pl


Trybuna dla gości. Piłkarze na wakacjach

Na początku czerwca za jedną z bramek (od ulicy Meissnera) stanęła nowa trybuna dla 160 kibiców gości. Klub musiał przygotować sektor dla przyjezdnych, by spełnić wymagania licencyjne. Oczywiście otrzymał już zielone światło na rozgrywanie spotkań przy Chałupnika 26.

Piłkarze i trenerzy Wieczystej odpoczywają po długim sezonie 2021/2022. Do treningów wrócą 11 lipca, w planach jest obóz w Austrii i sparingi ze znanymi rywalami m.in. z Hiszpanii i Włoch.

Pierwsze mecze o stawkę w III lidze planowane są w weekend 6-7 sierpnia. Drużyny i kibice czekają jeszcze na opublikowanie terminarza.