Pożegnania i powitania z Wieczystą. Krótka przygoda byłej gwiazdy Wisły

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl
Po awansie z IV do III ligi klub z ulicy Chałupnika ogłosił kilka decyzji kadrowych. W nowym sezonie w żółto-czarnych barwach nie zobaczymy m.in. Wilde-Donalda Guerriera.

Piłkarze Franciszka Smudy bez problemów awansowali do III ligi. Najpierw w cuglach wygrali rywalizację w  jednej z małopolskich grup IV ligi, a kropkę nad „i” postawili w barażach z Bruk-Bet Termaliką II Nieciecza, strzelając w dwóch spotkaniach siedem goli. Przed przypieczętowaniem awansu klub ogłosił pozyskanie lewego obrońcy Adriana Klimczaka i stopera Błażej Augustyna.

Kolejnym transfer również dotyczył formacji obronnej. Wieczysta pozyskała 20-letniego bramkarza Jakuba Kowalskiego, który w poprzednim sezonnie rozegrał 21 meczów dla Sokoła Aleksandrów Łódzki na poziomie III ligi. Zawodnik podpisał kontrakt na rok, z opcją przedłużenia o kolejny. O 12 miesięcy kontrakt przedłużył prawy obrońca Adrian Frańczak, który jest związany z klubem od sezonu 2019/2020 i świętował z nim dwa awanse.

Jedna runda Guerriera

Drogę z klasy okręgowej do III ligi przebył z krakowskim klubem także Mateusz Krasuski. Po 2,5 roku żegna się z Więczystą, ponieważ nie zaoferowano mu nowej umowy. W Wieczystej nie zobaczymy także Wilde-Donalda Guerriera. Były gracz ekstraklasowej Wisły został członkiem drużyny w listopadzie, jednak pierwszy oficjalny mecz (w rezerwach) w marcu. Haitańczyk z polskim paszportem nie pomógł pierwszej drużynie w barażach, ostatni występ zanotował w przedostatniej kolejce. Klub nie skorzystał z opcji przedłużenia współpracy.