Wieczysta sięgnie zimą po kolejnego zawodnika z przeszłością w ekstraklasie

fot. Mateusz Kaleta
Jakub Bąk, który rundę jesienną spędził w drugoligowej Garbarni, zimą zmieni klub, ale pozostanie w Krakowie. Skrzydłowego planuje wykupić grająca w lidze okręgowej Wieczysta.

Bąk ma 27 lat, a jego nominalną pozycją jest lewe skrzydło. Z konieczności może także grać w ataku. Na szpicy występował w kilku jesiennych meczach Garbarni w II lidze, gdy trener Łukasz Surma miał problemy z obsadą pozycji numer dziewięć. Wieczysta wykupi zawodnika z zespołu Brązowych, który ma ważny kontrakt do 30 czerwca 2021 roku.Bąk ma na koncie 55 meczów i 4 gole w ekstraklasie dla Korony Kielce i Pogoni Szczecin. W najwyższej klasie regularnie grał tylko w sezonie 2013/2014, który zakończył z 34 występami i 4 trafieniami dla Portowców. Były reprezentat Polski U-20 i młodszych roczników ma za sobą 156 występów i 22 bramek w I lidze, a także 17 meczów i 4 trafienia w tym sezonie II ligi.

Autostrada do IV ligi

Bąk będzie kolejnym zawodnikiem z przeszłością w ekstraklasie, po którego sięgnie Wieczysta. Nie jest to nazwisko tak głośne jak Sławomir Peszko czy Radosław Majewski, ale na pewno kolejne wzmocnienie lidera jednej z grup krakowskiej klasy okręgowej (szósty poziom). Wieczysta jesienią wygrała wszystkie mecze i pewnie zmierza do IV ligi. Wywalczyła 42 punkty, strzeliła 114 goli i straciła zaledwie sześć. Jej najwyższa wygrana to 14:0. Awans ma być tylko kolejnym przystankiem. Sponsor klubu, Wojciech Kwiecień, planuje dojść aż do I ligi i wybudować stadion, jednocześnie inwestuje w infrastrukturę dla młodzieży.

Klub z ulicy Chałupnika rozgląda się także za wzmocnieniem na pozycję numer osiem. Jeżeli epidemia nie pokrzyżuje mu planów, w lutym wyjedzie na zgrupowanie w Turcji.