Wiemy, ile osób będzie mogło oglądać mecze Wisły w rundzie wiosennej

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Za tydzień w piątek Wisła rozegra pierwsze w tym roku ligowe spotkanie z Resovią. Kibice niecierpliwie oczekiwali informacji o liczbie dostępnych miejsc na stadionie, który jest modernizowany przed igrzyskami europejskimi.

W środę krakowski klub wydał komunikat w sprawie organizacji meczów domowych na stadionie przy ulicy Reymonta. Poprzedziło je wiele spotkań z przedstawicielami Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie (operator obiektu) i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

C i część E

„Po otrzymaniu wszelkich niezbędnych ekspertyz wynikających z bieżącego ograniczenia dostępnej infrastruktury stadionowej, we wtorek 31 stycznia klub złożył stosowne dokumenty w celu uzyskania pozytywnych opinii wymaganych do organizacji imprezy masowej. Modernizacja Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana wymusiła na klubie zmianę dotychczasowej formuły organizacji meczów domowych. Wisła Kraków dokłada wszelkich starań, by móc rozgrywać mecze przy udziale jak największej liczby fanów, którzy stanowią wielką wartość dla klubu, będąc ogromnym wsparciem dla drużyny, dlatego złożyła wniosek o udostępnienie trybuny północnej (sektory C1-C5) oraz dolnego piętra trybuny wschodniej (sektory E11-E16)” – poinformowała Wisła.

W związku z dostępnością dwóch trybun klub musi zmienić miejsca części karnetowiczów. Osoby posiadające abonamenty na sektory C1, C2, C3, C4, C5 oraz E11, E12, E13, E14, E15, E16 pozostaną na dotychczasowych miejscach. Z kolei pozostali kibice, którzy nabyli karnety na sektory wyłączone z użytku, będą mieli możliwość wyboru miejsca na trybunie C lub E. „Po otrzymaniu wszelkich niezbędnych ekspertyz wynikających z bieżącego ograniczenia dostępnej infrastruktury stadionowej, we wtorek 31 stycznia klub złożył stosowne dokumenty w celu uzyskania pozytywnych opinii. Proces zmiany miejsca będzie odbywał się w turach, aby zapewnić wybór najlepszego miejsca posiadaczom karnetów. O starcie procesu poinformujemy w osobnym komunikacie” – wyjaśnia klub.

Około 10 tysięcy osób

To oznacza, że na domowe mecze Białej Gwiazdy, wbrew wcześniejszym obawom, będą dostępne także bilety (na sektor C). Klub sprzedał dotąd niemal 4,5 tys. abonamentów na sezon i rundę wiosenną, a z naszych informacji wynika, że na udostępnionej powierzchni zmieści się około 10 tysięcy osób. W najbliższych miesiącach zamknięta będzie także strefa VIP na trybunie głównej. Klub poinformował, że pracuje nad zapewnieniem gościom miejsc i możliwości skorzystania z cateringu w innym sektorze.

Zdecydowanie mniej niż jesienią

W pierwszej połowie 2023 roku frekwencja na stadionie przy ulicy Reymonta będzie dużo niższa niż jesienią, kiedy średnio przychodziło 15 tysięcy osób. Ograniczona liczba widzów przełoży się na mniejsze dochody z dnia meczowego, które częściowo zostaną zrekompensowane obniżoną stawką za wynajem obiektu od miasta. W najbliższym czasie klub i ZIS podpiszą aneks do umowy.

Dodajmy, że piątkowy sparing z Wieczystą Kraków, o godzinie 18 na stadionie im. Reymana, odbędzie się bez udziału publiczności.