Wisła Kraków. Jest termin zimowego zgrupowania i nowy trener rezerw

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Na przełomie stycznia i lutego piłkarze pierwszoligowej Wisły będą trenować w tureckim Beleku. Klub zdecydował, że następcą Mariusza Jopa w roli trenera drugiej drużyny będzie Bartosz Bąk.

Jak już wiemy, Biała Gwiazda ma nowego trenera. 8 stycznia o godzinie 11 na stadionie przy ulicy Reymonta odbędzie się prezentacja Hiszpana Alberta Rude, który podpisał umowę do końca sezonu, z opcją przedłużenia. 

Prezentacja Alberta Rude w Wiśle Kraków

Tego też dnia 37-latek rozpocznie przygotowania z nowymi podopiecznymi, którzy wracają z urlopów. Od 20 stycznia do 3 lutego zespół będzie trenował na zagranicznym obozie w Beleku. Tym razem zgrupowanie potrwa niespełna dwa tygodnie, choć w klubie brali pod uwagę dłuższy wyjazd, jak rok temu, gdy sfinansowało go stowarzyszenie Socios Wisła Kraków. 

Na razie klub nie poinformował, ile drużyna rozegra sparingów i z jakimi przeciwnikami. Pierwsze spotkanie o punkty w 2024 roku czeka ją 17-18 lutego na wyjeździe ze Stalą Rzeszów.

Nowy trener Wisły II Kraków

Asystentem Rude będzie jego rodak Eric Lira Fernandez. W sztabie pozostaną także m.in. Michał Siwierski, Kazimierz Kmiecik i Mariusz Jop, który był pierwszym trenerem pod koniec roku, gdy z klubu odszedł Radosław Sobolewski. Pozostanie Jopa wśród współpracowników szkoleniowca pierwszej drużyny wymusiło zmianę w rezerwach. Obowiązki byłego reprezentanta Polski przejął Bartosz Bąk, który w ostatnich miesiącach był asystentem w drużynie lidera małopolskiej IV ligi.

Bąk urodził się w 1995 roku, w Wiśle pracuje od 2015 roku. Posiada licencję UEFA A. Bardzo przychylnie w rozmowie z LoveKraków.pl wypowiadał się o nim Jop.