Wisła Kraków. Trener Radosław Sobolewski podał się do dymisji!

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Po kolejnej wpadce Wisła Kraków została bez trenera. Radosław Sobolewski poinformował dziennikarzy, że podaje się do dymisji. 

Swoją decyzję zakomunikował na konferencji prasowej po przegranym 1:2 meczu 17. kolejki z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. To była czwarta porażka Białej Gwiazdy w tym sezonie. Zespół zajmuje obecnie ósme miejsce w I lidze.

– To był mój ostatni mecz – przekazał 46-latek. Klub szybko wydał komunikat prasowy. – Ostateczne decyzje zostaną podjęte po spotkaniu z prezesem klubu – napisano. Na razie nie wiadomo, kiedy Sobolewski spotka się z Jarosławem Królewskim. Ostateczna decyzja, czy dymisja zostanie przyjęta, należy do niego.

Wisła Kraków. Sobolewski odchodzi

Sobolewski przejął Wisłę po Jerzym Brzęczku, którego był asystentem, 3 października 2022 roku. Prowadził drużynę w 44 oficjalnych meczach (I liga, Puchar Polski, baraż). Jego bilans to 21 zwycięstw, 12 remisów i 11 porażek.

Kolejny mecz Wisła zagra już w czwartek o godz. 18:00. W 1/8 finału Pucharu Polski jej rywalem będzie Stal Rzeszów. W lidze do rozegrania w tym roku pozostały jeszcze dwa spotkania: z Górnikiem Łęczna (niedziela, 10 grudnia o godz. 12:40) i Polonią Warszawa (niedziela, 17 grudnia także o 12:40).

Aktualności

Pokaż więcej