Wisła wygrała międzynarodowy turniej z okazji stulecia Garbarni [ZDJĘCIA]

fot. Lukasz Wyrwik

W weekend na obiektach przy ul. Rydlówka 23 odbył się Międzynarodowy Turniej z okazji 100-lecia Garbarni o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w kategorii wiekowej U-13. Zwyciężyła drużyna Wisły Kraków, drugie miejsce zajęła Warta Poznań, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się łotewski – RFS Ryga.

Po sobotniej, grupowej rywalizacji w niedzielny poranek osiem drużyn przystąpiło do pucharowych potyczek. Punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęły się dwa pojedynki. Na głównym boisku Garbarnia Kraków rywalizowała z Polonią Warszawa, natomiast obok mierzyła się Lublinianka z Cracovią. "Brązowi" po zaciętym pojedynku w regulaminowym czasie gry zremisowali 1:1 z warszawiakami i do wyłonienia zwycięzcy konieczne były rzuty karne. Te lepiej egzekwowali gracze ze stolicy, którzy wygrali 3:1 i w następnej potyczce walczyli o piątą lokatę. Z kolei "Brązowi" musieli zadowolić się meczem o siódme miejsce. Na boisku treningowym Cracovia pokonała 3:0 zespół Ruchu Chorzów, dzięki czemu w kolejnej fazie spotkała się z Polonią Warszawa.

Która „rzeka” lepsza?

Przed godziną dziesiątą rozpoczęły się kolejne dwa pojedynki, które wyłoniły uczestników finału oraz meczu o trzecią lokatę. Lublinianka po zaciętym pojedynku uległa Wiśle Kraków 0:2, natomiast Warta Poznań pewnie pokonała RFS Ryga 4:0.

W meczu o siódmą pozycję gospodarze turnieju nie dali szans Ruchowi Chorzów, pokonując „Niebieskich” 8:0, natomiast Polonia pokonała Cracovię 1:0 i zajęła piątą pozycję. W meczu o 3. miejsce RFS Ryga zwyciężył 3:1 z Lublinianką i to gracze z Łotwy stanęli na najniższym stopniu podium.

Na zakończenie rywalizacji rozegrano wielki finał, w którym Warta Poznań mierzyła się z Wisłą Kraków. Obie drużyny rywalizowały ze sobą dzień wcześniej, podczas zmagań grupowych. Wówczas spotkanie zakończyło się remisem 1:1, co zapowiadało duże emocje w finale. Dość długo utrzymywał się bezbramkowy remis, lecz w ostatniej akcji pierwszej części spotkania Dawid Kubik popisał się fantastycznym strzałem w samo okienko bramki i dał prowadzenie swojej drużynie. Po przerwie Biała Gwiazda zdobyła drugą bramkę, czym przypieczętowała zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju 100-lecia Garbarni o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

Po piłkarskich zmaganiach nadszedł czas na uroczystą dekorację oraz rozdanie pamiątkowych nagród, medali, pucharów. Te wręczała Pani Angelika Pawlik - przedstawiciel Prezydenta Miasta Krakowa, Prezes RKS Garbarnia - Grzegorz Bartosz, a także trenerzy grup młodzieżowych. Przyznano także wyróżnienia indywidualne. Najlepszymi bramkarzami turnieju zostali przedstawiciele Warty Poznań: Szymon Dudka oraz Kornel Marcinkowski. Królem strzelców Maligin Zahar, reprezentujący barwy RFS Ryga, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Oliwiera Kozaka z Wisły Kraków. Faza pucharowa:

Garbarnia Kraków – Polonia Warszawa 1:1, rzuty karne: 1:3

Ruch Chorzów – Cracovia 0:3

Lublinianka Lublin – Wisła Kraków 0:2

RFS Ryga – Warta Poznań 0:4

Mecz o 7. miejsce

Ruch Chorzów - Garbarnia Kraków 0:8

Mecz o 5. miejsce

Cracovia - Polonia Warszawa 0:1

Mecz o 3. miejsce

Lublinianka Lublin - RFS Ryga 1:3

Mecz o 1. miejsce

Warta Poznań - Wisła Kraków 0:2

Klasyfikacja końcowa:

1. Wisła Kraków

2. Warta Poznań

3. RFS Ryga

4. Lublinianka Lublin

5. Polonia Warszawa

6. Cracovia

7. Garbarnia Kraków

8. Ruch Chorzów

Rozgrywki były współorganizowane wraz z Miastem Kraków.