Wyjaśniła się przyszłość pierwszej drużyny Garbarni

fot. Maria Kantor/LoveKrakow.pl

Krakowski klub zdecydował, że po spadku drużyna będzie kontynuowała grę w III lidze. Władze rozważały przystąpienie do IV ze względu na ograniczenie kosztów.

Brązowi po sześciu latach opuścili szczebel centralny. Od 2017 roku rozegrali sezon w I lidze i pięć w II. W poprzednich rozgrywkach zajęli przedostatnie miejsce w II, zdobywając 32 punkty (dziewięć zwycięstw, pięć remisów, 20 porażek). Do utrzymania zabrakło im siedmiu punktów.

Kibice mistrza Polski z 1931 roku mieli poważne obawy, czy z początkiem sierpnia zespół rozpocznie rywalizację na czwartym poziomie. Działacze nie kryli, że ze względu na ograniczone środki budżetowe jest brany pod uwagę scenariusz, w którym drużyna rozpocznie rywalizację w niższej lidze, w której występują wyłącznie zespoły z Małopolski.

Koniec spekulacji. Garbarnia zagra w III lidze

20 czerwca Garbarnia Kraków potwierdziła, że pierwszy zespół przystąpi do III ligi i będzie grał w grupie IV obejmujące województwa: małopolskie, świętokrzyskie podkarpackie, lubelskie. Brązowi będą jedną z dwóch krakowskich drużyn w stawce. O awans ponownie będzie walczyła Wieczysta Kraków, której nowym trenerem został Maciej Musiał, pracujący przez dwa ostatnie lata w Garbarni. O wycofaniu rezerw zdecydowała Cracovia.

Garbarnia po raz ostatni występowała w III lidze w sezonie 2016/2017 pod wodzą Mirosława Hajdy.
Wygrała rozgrywki z trzema punktami przewagi nad Motorem Lublin. Awans ten rozpoczął niespodziewany marsz beniaminka na zaplecze ekstraklasy.

Niedługo poznamy nowego trenera Garbarni. Wszystko wskazuje, że będzie to osoba już pracująca w klubie.

Rozgrywki III ligi rozpoczną się 5 sierpnia.