Wysoka porażka Wieczystej w sparingu. Zagrali nowi zawodnicy [ZDJĘCIA]

Walcząca o utrzymanie w II lidze Siarka Tarnobrzeg pokonała 4:1 aspirującą do awansu trzecioligową Wieczystą Kraków. Pierwsze spotkanie sparingowe zespołu Dariusza Marca odbyło się na sztucznej murawie stadionu Prądniczanki.

Piłkarze żółto-czarnych rozpoczęli przygotowania do piłkarskiej wiosny 9 stycznia. W pierwszym trenigu brali udział wszyscy nowi zawodnicy: prawy obrońca Hennos Asmelash, skrzydłowy Karol Danielak, środkowy pomocnik Simeon Sławczew i napastnik Eryk Sobków. W piątek z tej czwórki na boisku zabrakło Sobkowa, nie było też Macieja Jankowskiego, więc krakowianie grali bez typowego napastnika.

Gol w ostatniej akcji

Danielak w 88. minucie strzelił honorowego gola. Były gracz Widzewa Łódź pierwszy był przy piłce wypuszczonej przez bramkarza po uderzeniu sprzed pola karnego Manuela Torresa. Niedługo później sędzia zakończył spotkanie. Siarka grała bardzo efektywnie i czterokrotnie pokonywała bramkarzy Jakuba Kowalskiego i Tomasza Zielińskiego. Wynik otworzył strzałem z rzutu karnego Marcin Stefanik (faulował Emanuel Kumah). Drugie trafienie, również z 11 metrów, zaliczył Lukas Hrnicar (faul Zielińskiego). Wynik podwyższyli uderzeniem sprzed szesnastki Paweł Rogala i Piotr Kwaśniewski.

Mecz oglądało kilku kontuzjowanych zawodników Wieczystej, między innymi Sławomir Peszko i Michał Mak.

Kolejny sparing żółto-czarni zaplanowali z pierwszoligową Puszczą Niepołomice. Do meczu ma dojść 27 stycznia na boisku w Staniątkach. 4 lutego faworyt do wygrania grupy IV III ligi wyleci na zgrupowanie w Turcji.

Wieczysta Kraków – Siarka Tarnobrzeg 1:4 (0:1)

Bramki:
Danielak (90) – Stefanik (20., karny), Hrnicar (47., karny), Rogala (75.), Kwaśniewski (85.).

Wieczysta: Kowalski – Bujak, Faworow, Koncewicz-Żyłka, Kumah – Bąk, Pietras, Pałaszewski, Guzik – Majewski, Linca. II połowa: Zieliński – Asmelash, Hoyo-Kowalski, Jampich, Klimczak – Sławczew, Moulin – Torres, Misak, Danielak – Hebel.