Największy rywal Wieczystej wycofuje się z rozgrywek!

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

ŁKS Łagów, lider grupy IV III ligi po rundzie jesiennej, nie przystąpi do wiosennych meczów. Zarządowi klubu nie udało się znaleźć nowego sponsora po zaprzestaniu finansowania przez firmę Probudex.

ŁKS Łagów, drużyna z województwa świętokrzyskiego, była objawieniem jesieni w III lidze. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego w 17 meczach zdobyli 37 punktów. O dwa wyprzedzają Avię Świdnik, o trzy faworyta rozgrywek Wieczystą Kraków. Lider tabeli przegrał tylko dwa razy, w tym u siebie z żółto-czarnymi w ostatnim meczu jesieni. ŁKS był również rywalem Cracovii w 1/32 Pucharu Polski (wygrana Pasów 3:1).

Od pewnego czasu pojawiały się informacje o kłopotach klubu. Piłkarze stracili głównego sponsora, firmę Probudex, która prowadziła eksploatację wapieni na terenie kopalni odkrywkowej w Łagowie. Mimo starań nie udało się pozyskać nowego partnera. Według serwisu sportowego podkarpacielive.pl, dziura budżetowa klubu wynosi 200 tysięcy złotych.

„To koniec ŁKS-u w III lidze. Pierwsza drużyna klubu, lider III ligi zostanie wycofany z rozgrywek już w najbliższy poniedziałek. Jutro ok. godz. 16 potwierdzę tutaj na 100 proc. tą smutną wiadomość” – napisał na Facebooku Marek Brudek, prezes ŁKS-u Łagów. Piłkarze otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów.

ŁKS Łagów wycofuje się z III ligi. Co z meczami?


Zapowiedź wycofania z rozgrywek lidera tabeli oznacza, że w rundzie wiosennej rywalizować będzie jedynie 17 drużyn. ŁKS rozegrał dokładnie połowę spotkań, więc zgodnie z regulaminem przeciwnikom zostaną zaliczone wyniki uzyskane w pierwszej rundzie, a w drugiej będą im przyznawane walkowery.

Cracovia II miała rozegrać rewanż z Łagowem w 30. kolejce (24 maja), a Wieczysta w 34., ostatniej (17-18 czerwca). W tych terminach małopolskie zespoły będą miały wolny weekend od ligowych zmagań.

20 stycznia pierwszy sparing Wieczystej

Zespół Wieczystej, prowadzony przez trenera Dariusza Marca, w ubiegły poniedziałek rozpoczął przygotowania. W piątek rozegra pierwszy sparing z drugoligową Siarką Tarnobrzeg. Pierwszy gwizdek o godzinie 12 na stadionie Prądniczanki. Ligowe zmagania na czwartym poziomie zostaną wznowione na początku marca.