Z VfB Stuttgart do Wisły Kraków

19-letni pomocnik Momo Cissé trafił do krakowskiego klubu na zasadzie 1,5-rocznego wypożyczenia.

Momo Cissé urodził się 17 października 2002 roku w Gwinei. Trening piłki nożnej zaczął jednak we Francji, szkoląc się pod okiem trenerów Paris FC, skąd w 2017 roku przeniósł się do Le Havre AC. W sierpniu 2020 roku Cissé przeniósł się do Niemiec, dołączając do zespołu VfB Suttagart. W barwach Die Roten zadebiutował w Bundeslidze, w której dotychczas rozegrał pięć spotkań.

Jak informuje Wisła Kraków, przeprowadzka Momo Cissé pod Wawel była możliwa dzięki wcześniejszym rozmowom zainicjowanym przez Jakuba Błaszczykowskiego. – Znajomość kapitana Białej Gwiazdy z dyrektorem sportowym VfB Stuttgart Svenem Mislintatem pozwoliła Wiśle na zakontraktowanie skrzydłowego – czytamy w komunikacie Białej Gwiazdy.

– Momo jest młodym i utalentowanym piłkarzem, który w swej krótkiej karierze zdążył otrzeć się o Bundesligę. Liczymy, że swoją szybkością, dynamiką oraz dryblingiem urozmaici naszą grę w ofensywie. To zawodnik z wielkim potencjałem i mamy wielką nadzieję, że kibice szybko się o tym przekonają – powiedział Tomasz Pasieczny, Dyrektor Sportowy Wisły Kraków.